Rozmiar:
Kontrast:

Wszystko, co chcecie wiedzieć o lataniu dronem

Dron to nie tylko coraz bardziej popularny gadżet, który umożliwia filmowanie z podniebnej perspektywy. Profesjonalne latanie dronem wymaga niemałej wiedzy, z którą warto się zapoznać, aby być prawdziwym techno-geekiem. Dowiedzcie się, jak go obsługiwać razem z ekspertami z Dron House, dzięki którym powstały zapierające dech w piersiach ujęcia z naszego filmu „W pogoni za wiatrem. Powered by Virgin Mobile”.

Co to jest dron?

Dron, czyli bezzałogowy statek powietrzny (BSP) jest zdalnie sterowaną platformą latającą. Drony są łatwo dostępne i powszechnie używane do celów rekreacyjno-sportowych, jak i komercyjnych. Ostatnio stały się też popularnym materiałem na prezent. W zależności od danego modelu i producenta, mogą mieć akumulatory pozwalające na loty od kilku minut do nawet 50 minut.

Drony mogą latać w różnych trybach:

  • autonomicznym – po wcześniej wyznaczonej trasie
  • GPS – z pomocą systemów wspomagających położenie drona, zarówno w pionie, jak i w poziomie
  • ATTI – ze wspomaganiem utrzymania zadanej wysokości drona
  • manualnym – bez pomocy jakiegokolwiek systemu.

Ta ostatnia umiejętność, jest niezbędna, aby przystąpić do egzaminu państwowego na operatora drona w zasięgu wzroku.

 

Nie jesteś sam!

W przestrzeni powietrznej oprócz dronów znajduje się dużo innych użytkowników np. paralotnie, balony, szybowce, lotnictwo załogowe, łatwo więc o wypadek. Dlatego ważne jest, żebyście przed rozpoczęciem zabawy poznali zasady bezpiecznego użytkowania tego sprzętu. Najważniejsze informacje znajdziecie na stronie www.latajzglowa.pl stworzonej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

 

W pogoni za wiatrem z polskim dronem

Nakręcenie niesamowitych kitesurfingowych ewolucji Victora Borsuka do filmu „W pogoni za wiatrem. Powered by Virgin Mobile” umożliwił skonstruowany przez Dron House dron BIELIK. Ten specjalistyczny sprzęt, na co dzień przeznaczony jest dla celów służb mundurowych. BIELIK to w pełni polski projekt, którego każdy lot może być monitorowany. Jest to ważna funkcja, ponieważ BIELIK może latać na odległości nawet do 5 km i do 6000 m n.p.m. pod pełną kontrolą operatora. Cały korpus BIELIKA wykonano z włókna węglowego, dlatego jest odporny na zapylenie, zadymienie i mgłę oraz może latać w trudnych warunkach atmosferycznych, np. podczas silnych opadów deszczu czy przy wietrze do 60 km/h.

 

Wygraj przygodę! [KONKURS ZAKOŃCZONY]

W związku z premierą online filmu „W pogoni za wiatrem. Powered by Virgin Mobile”, możecie wygrać profesjonalne szkolenie latania dronem w zasięgu wzroku, które trwa 6 dni (3 dni teorii + 3 dni praktyki) organizowane przez Dron House. Aby wziąć udział w konkursie, wejdźcie na nasz Facebookowy profil. :)

Ładowanie
OK

Aby usprawnić funkcjonowanie naszej witryny wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z virginmobile.pl wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.