Rozmiar:
Kontrast:

Lepsze zdjęcia w Messenger!

Jeśli do tej pory narzekaliście na słabą jakość zdjęć przesyłanych przez Messengera, to teraz się to zmieni. Już niedługo będziecie mogli wysyłać je w lepszej jakości dzięki zmianom, które Facebook wprowadził w swoim komunikatorze.

Dotychczas mogliście wysyłać foty o maksymalnej rozdzielczości 2048 x 2048 pikseli. Nowa funkcjonalność, którą twórcy nazwali „4K Images”, zwiększy maksymalną rozdzielczość przesyłanych zdjęć dwukrotnie do 4096 x 4096 pikseli.  Funkcja z pewnością przydatna będzie dla każdego użytkownika smartfona.  Już dziś większość naszych słuchawek pozwala na robienie zdjęć dobrej jakości. Wysyłanie ich z widoczną stratą sprawiało, że częściej załączaliśmy je do maila, co było bardziej problematyczne. Nowa funkcja może jednak bardzo zmienić nasze przyzwyczajenia.

Jak wykorzystać nową funkcjonalność?

Największa korzyść z zastosowania nowej funkcji to taka, że możesz zapomnieć o MMS-ach.  Komunikator Facebooka pozwala Ci robić dokładnie to samo, a nawet więcej. Teraz możesz wysyłać zdjęcia dobrej jakości bez załączania ich do wspomnianego maila czy ładowania na zewnętrze serwisy, umożliwiające przesyłanie dużych plików. Możesz również pisać wiadomości czy prowadzić rozmowy głosowe i video. Te ostatnie funkcje powodują jednak większe zużycie transferu danych.

A jeśli o transferze mowa, to o niego też nie musisz się martwić. W większości naszych ofert na kartę transfer w aplikacjach takich jak Messenger, Facebook, Twitter, Gadu-Gadu czy Ask.fm masz darmowy.  Jeśli chcesz wiedzieć, które z nich posiadają taką opcję to wejdź tutaj. Jeśli -natomiast korzystasz z oferty w abonamencie, to darmowy transfer w aplikacjach aktywujesz wysyłając SMS o treści „APKI” na numer 401. Więcej znajdziesz tutaj.

Warto więc już dziś przygotować się na nadchodzące zmiany, bo z nowej funkcji mogą na razie korzystać posiadacze Androida i iOS w Australii, Francji, Kanadzie, Korei Południowej, Japonii, Hong Kongu, Singapurze, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W najbliższych tygodniach funkcja ma być dostępna dla kolejnych krajów i użytkowników z Polski. Warto więc już dziś pomyśleć o darmowym transferze.
 

Zobacz także: Nie tylko Facebook - przegląd innych serwisów w social media

Ładowanie
OK

Aby usprawnić funkcjonowanie naszej witryny wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z virginmobile.pl wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.