Rozmiar:
Kontrast:

Radzimy - jak przygotować tablet do pracy biurowej

Wybór narzędzi i akcesoriów do pracy zależy zawsze od jej charakteru, oraz naszych potrzeb i wygody. Mogłoby się wydawać, że przy poważniejszych zadaniach laptop zawsze spisze się zdecydowanie lepiej od tabletu. Jednak w rzeczywistości kilka akcesoriów może zmienić smukły tablet w potężnego sprzymierzeńca.

Dzięki temu, że tablet jest na ogół mniejszy i nie ogranicza nas w przemieszczaniu się, oferuje nowe możliwości w podróżach ssłużbowych i pracy w terenie. Jego możliwości mogą wydawać się skromne, ale z odpowiednimi akcesoriami możemy zrobić z niego prawdziwą maszynę do produktywnej pracy.

Tabletu można używać wszędzie: w salonie, sypialni, ławce szkolnej, samochodzie. Sprawdza się również w biurze. W pracy jednak sam ekran dotykowy może być niewystarczający. Konieczne jest więc rozszerzenie go o zewnętrzne urządzenia. Odpowiedni dobór akcesoriów może sprawić, że tablet będzie prawie tak funkcjonalny i użyteczny jak laptop.

Klawiatura

Ekran dotykowy może być niewygodny do pisania tekstów. To spory problem np. dla dziennikarzy, którzy często muszą przygotować tekst poza redakcją. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przenośna klawiatura, która zamiast kabla używa łącza bezprzewodowego, np. Bluetooth’a. Lekką klawiaturę z tabletem można zabrać na konferencję czy spotkanie biznesowe.

Rysik

Rysik zastępuje myszkę oraz zapewnia większą precyzję i komfort w obsłudze tabletu. W pełni wykorzystają go przede wszystkim graficy i artyści. Tablet połączony z rysikiem może być też ciekawą alternatywą dla tradycyjnego notesu. Cyfrowe i odręcznie pisane notatki można przechowywać bezpiecznie w chmurze i mieć do nich dostęp z różnych urządzeń - np. ze smartfona. Dzięki dedykowanym aplikacjom można je indeksować i przeszukiwać za pomocą słów kluczowych.

Etui

Etui jest najbardziej popularnym dodatkiem do tabletu. W pracy powinno być eleganckie i funkcjonalne. Warto rozważyć dedykowane dla konkretnych modeli zestawy etui z klawiaturą.

Głośniki, stacje dokujące, stojaki

Głośniki w tabletach emitują raczej dźwięk o niskiej jakości. Warto więc pomyśleć o zewnętrznych głośnikach. Można też dokupić stację dokującą lub zwykły stojak, który utrzyma tablet w pozycji poziomej. Stacje dokujące oferują możliwość wyświetlania obrazu na innym, większym ekranie. Z kolei stojak może być idealny do prezentacji na kameralnym spotkaniu biznesowym.

Aplikacje

Konfigurując tablet do pracy należy też pamiętać o wielu aplikacjach, które mogą poprawić naszą produktywność. W Google Play i App Store można znaleźć setki aplikacji do robienia notatek, zarządzania biurem, finansami, planowania spotkań, edytowania dokumentów i bezpiecznego przechowywania ich w chmurze.

 

Zobacz także: Tablet only, czyli tablet zamiast komputera

Ładowanie
OK

Aby usprawnić funkcjonowanie naszej witryny wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z virginmobile.pl wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.