Internet Mobilny

Opłaty uwzględniają rabaty 5 zł za udzielenie zgody na otrzymywanie e-faktury i 5 zł za udzielenie zgód marketingowych. Zgody możesz odwołać w każdej chwili. Ich odwołanie powoduje zwiększenie ceny abonamentu o 5 lub 10 zł od następnego miesiąca po cofnięciu zgody.
Mam już abonament
Podaj swój numer telefonu w Virgin i zatwierdź go kodem, który otrzymasz SMS-em. Dzięki temu upewnimy się, że dany numer należy do Ciebie i przysługuje Ci zniżka na internet.Załaduj inny numer
Rezygnuję
Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 29 zł.

* Cena dotyczy Klientów z aktywną usługą abonamentową. Rabat na abonament Virgin NET dotyczy klientów, którzy posiadają aktywną umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w wymienionych poniżej ofertach:
- Plany na 24 miesiące (Plan1, Plan2, Plan3),
- Plany bezterminowe (Plan1, Plan2, Plan3),
- Abonament dla Każdego,
oraz klientów taryfy #ChceWszystko w Virgin Mobile na Kartę, który mają aktywny pakiet #GIGAMAKS lub #GIGADAJE.

Jak wybrać najlepszy internet mobilny?

Virgin Mobile wprowadza najtańszy internet mobilny LTE. Za jedyne 30 zł można mieć 60 GB inernetu, za 40 zł 120GB internetu w miesiącu, a płacąc nieco więcej, a tylko 50 zł aż 220 GB internetu mobilnego. Dodatkowo nie trzeba wiązać się długą umową. VIRGIN NET możesz mieć w umowie bezterminowej, co oznacza, że rezygnujesz z niej, kiedy chcesz, bez konsekwencji. To niewątpliwie najlepszy Internet mobilny na rynku. W ramach VIRGIN NET odstępna jest tylko usługa internetu. Nie można, więc wysyłać SMS-ów czy wykonywać połączeń telefonicznych. Czytaj więcej

Czym tak naprawdę jest internet na kartę?

To nic innego jak internet z którego korzystasz wkładając do odpowiedniego urządzenia kartę SIM. Takim urządzeniem jest telefon, tablet czy lapotop. Dzięki temu można korzystać z internetu dostępnego w sieci komórkowej w prędkości LTE. Działa on tak samo jak internet dostępny w domu. Dzięki opcjom współdzielenia internetu dostępnego dziś w prawie każdym urządzeniu mobilnym, możesz również rozsyłać sygnał do innych urządzeń w twoim domu jako internet bezprzewodowy. Pamiętać jednak trzeba, że im więcej urządzeń korzysta z sygnału tej karty tym więcej internetu może zostać zużyte w danym czasie. Korzystając z jednego urządzenia, Internetu zużyjesz mniej.

Do czego potrzebny jest dziś Internet mobilny bez limitu danych?

Jest bardzo wiele powodów, dla których mobilny internet może się przydać. Dziś większość czasu spędzamy w internecie, szukamy informacji, korzystamy z komunikatorów, portali społecznościowych, sprawdzamy informacje i ceny internetu mobilnego 🙂. To jednak nie wszystko. Coraz częściej oglądamy również filmy. To one zużywają najwięcej GB z naszej puli. Średnio jeden odcinek ulubionego serialu, potrafi „zjeść” aż 500 MB naszego internetu mobilnego. Oglądając cały sezon możemy zużyć większość transferu dostępnego dziś u innych operatorów. Najtańszy internet mobilny w Virgin Mobile pozwoli oglądać nawet kilka sezonów seriali w miesiącu. Oglądamy je wszędzie w domu w podróży, w trakcie drogi do pracy.

Jeśli masz małe dzieci to internet LTE bez limitu jest na wagę złota. Dlaczego? Dzieci uwielbiają oglądać bajki, szczególnie w podróży. Gdy jedziemy na wakacje, tablet lub telefon z bajkami pomaga znieść trudny podróży dzieciom. Jednak długi czas spędzony na oglądaniu to również większe zużycie internetu. Dlatego duża paczka internetu mobilnego jest niezbędna do tego, aby nie zabrakło go podczas wakacyjnego wyjazdu.

Zobacz także: Pakiety minut i danych na kartę

Jedno urządzenie czy więcej? Jaki internet mobilny wybrać do domu?

To odwieczny problem. Starsze ogląda jedno, młodsze drugie, a dorośli jeszcze coś innego. Pojawia się, więc konflikt. Dlatego warto mieć więc niż jeden internet mobilny na kartę. Koszty wcale nie będą duże, bo VIRIGIN NET to najtańszy internet mobilny lte na rynku. Dlatego warto pomyśleć o tym nie tylko w trakcie wakacji, ale również w trakcie całego roku. Co więcej często każdy domownik chce oglądać co innego. Wówczas dostępność szybkiego internetu mobilnego lte na każdym urządzeniu jest szczególnie ważne.

A czym różni się internet lte od 4G?

Siła zasięgu w telefonach komórkowych to wypadkowa wielu czynników, w tym nawet… pogody. To akurat nie jest żart, bo warunki atmosferyczne mają duży wpływ, na jakość połączenia pomiędzy urządzeniami elektronicznymi, a stacjami bazowymi operatorów.

Zasięg może osłabiać ukształtowanie terenu oraz najróżniejsze przeszkody znajdujące się na drodze pomiędzy stacją bazową a użytkownikiem telefonu. Niektóre materiały blokują fale radiowe - co obserwuje się w parkingach podziemnych, piwnicach, centrach handlowych oraz podczas jazdy windą lub… pociągiem Pendolino.

Patrząc na zasięg w telefonie warto też zwrócić uwagę na to, jaka ikonka wyświetla się obok kresek. Współcześnie smartfony mogą łączyć się ze stacjami bazowymi wykorzystując kilka różnych standardów:

  • 2G: zwykła sieć GSM, która pozwala na nawiązywanie połączeń głosowych i wysyłanie SMS-ów - niestety przeglądanie internetu z wykorzystaniem sieci GPRS albo EDGE to dzisiaj udręka;
  • 3G: sieć nowszej generacji, która pozwala już na komfortowe przeglądanie sieci;
  • 4G: sieć kolejnej generacji, która może zapewnić transfery jeszcze szybsze, niż 3G.

W ramach sieci 4G można wyróżnić standard LTE, który pozwala na jeszcze szybszy transfer danych. Jego kolejna wersja to LTE-Advanced - w Polsce sieć Play korzysta jednak z nazwy LTE Ultra.

Na co zwrócić uwagę wybierając oferty internetu mobilnego?

Wybierając ofertę internetu mobilnego warto zwrócić oczywiście uwagę na to ile Internetu i za jaką cenę otrzymujemy. W Virgin Mobile internet bezprzewodowy nie dość, że jest najtańszy to jeszcze otrzymujesz go najwięcej. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj umowy. W Virgin Mobile taką umowę na internet mobilny lte podpiszesz na czas nieokreślony, co oznacza, że rezygnujesz, kiedy chcesz.

Wybierając internet mobilny warto zwrócić uwagę na to, aby mieć możliwość roamingu krajowego i przełączania się między sieciami. Gdy korzystasz z jednej sieci, to nie zawsze masz możliwość bycia w swojej sieci w dobrym zasięgu. Dlatego rekomendowana jest sieć, która korzysta z nadajników kilku operatorów.

Jak kupić internet mobilny w Virgin Mobile?

Najtańszy internet mobilny możesz kupić podpisując nową umowę abonamentową na czas nieokreślony. Przy aktywacji nowej umowy doliczona jest jednorazowo opłata aktywacyjna 29 PLN. W ramach oferty Virgin NET nie ma możliwości migracji pomiędzy planami Virgin Net 60, Virgin NET 120 oraz Virgin NET 220. Dodatkowo posiadając w Virgin Mobile dowolny abonament nie ma możliwości przejścia na ofertę internetu mobilnego. Najtańszy internet lte dostępny jest tylko przy podpisaniu nowej umowy.

Zobacz także: Internet - promocje Virgin Mobile

Ładowanie