Filtruj artykuły po kategoriach

Wyszukaj artykuł

Blog

07.03.2023

Jak włączyć nagrywanie ekranu z dźwiękiem na różnych telefonach? Podstawowe informacje

Nagrywanie ekranu to jedna z przydatnych funkcji, które mają współczesne smartfony. Możesz wykorzystać ją w wielu sytuacjach. Co ważne, jest dostępna na urządzeniach mobilnych z różnymi systemami operacyjnymi – zarówno z Androidem, jak i iOS. Jak włączyć nagrywanie ekranu na telefonie i kiedy warto to zrobić?
Czytaj →
14.02.2023

Tryb incognito na telefonie – w jaki sposób działa i jak go włączyć?

W sieci trudno o zachowanie prywatności. Możesz nieco poprawić tę sytuację, włączając tryb incognito podczas przeglądania internetu na komputerze lub telefonie. Nie zapewnia on jednak pełnej anonimowości, tylko sprawia, że aktywność w sieci nie zapisuje się na używanym przez ciebie urządzeniu. Wciąż ma to swoje zalety. Dowiedz się, jak włączyć tryb incognito na telefonie.
Czytaj →
02.01.2023

Dlaczego warto korzystać z trybu „nie przeszkadzać”? Zalety rozwiązania

Współczesne smartfony mają wiele ciekawych funkcji dodatkowych, które przydają się w różnych sytuacjach. Takim rozwiązaniem jest tryb „nie przeszkadzać”. To dość niedoceniana opcja, która może okazać się bardzo użyteczna. Jak działa tryb „nie przeszkadzać” i kiedy warto go włączyć?
Czytaj →
02.12.2022

Jak włączyć przekazywanie połączeń i kiedy przyda się ta usługa?

Przekierowanie połączeń to niezwykle użyteczna usługa. Przydaje się w wielu sytuacjach. Zgodnie z nazwą polega na przekazaniu połączenia na inny numer niż ten, na który dzwoni dana osoba. Można ją uaktywnić na wszystkich telefonach, bez względu na rodzaj systemu operacyjnego. Tę usługę zapewnia też większość operatorów sieci komórkowych, zwłaszcza w przypadku ofert abonamentowych. Jak włączyć przekierowanie połączeń? Dlaczego warto to zrobić?
Czytaj →
28.10.2022

Jak sprawdzić, czy mój telefon jest na podsłuchu?

Dla wielu osób smartfon to nie tylko narzędzie do komunikowania się, lecz także urządzenie do robienia zakupów, obsługiwania aplikacji bankowych i przechowywania prywatnych danych. Jeżeli niepożądana osoba zyska do niego dostęp, dowie się wszystkiego na temat właściciela. Może do tego użyć podsłuchu. Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?
Czytaj →
04.10.2022

Funkcja phone clone – jak działa klonowanie smartfona i jakie dane można w ten sposób przenieść?

Zmiana telefonu wiąże się nie tylko z radością z nowego sprzętu. Konieczne jest też przeniesienie ważnych danych z poprzedniego urządzenia. Ręczne kopiowanie pochłania niestety sporo czasu i energii. A gdyby tak to uprościć? Dzięki funkcji phone clone sprawnie i bezproblemowo można przenieść kluczowe informacje z jednego smartfona na drugi. Jak działa klonowanie telefonu?
Czytaj →
19.09.2022

Co to jest Face ID? Działanie i zastosowanie

Firmy produkujące smartfony cały czas prześcigają się we wprowadzaniu coraz to nowszych funkcji w swoich urządzeniach. Ich celem jest zwiększenie komfortu użytkowników podczas korzystania ze sprzętu mobilnego. Wyjątkowo ciekawe rozwiązanie, obecne na rynku już od kilku lat, to Face ID. Funkcja ta ułatwia odblokowywanie telefonu. Jak działa Face ID i czy naprawdę jest przydatne?
Czytaj →
19.09.2022

Backup – co to znaczy? Czy kopia zapasowa w telefonie jest przydatna?

Smartfon to prawdziwy skarbiec pełen różnorodnych danych. Niektóre są mniej, inne bardziej ważne – wszystkie warto jednak zabezpieczyć na wypadek potencjalnej utraty. Najlepiej zrobić więc backup, czyli tzw. kopię zapasową. To bardzo proste, a przy tym może zaoszczędzić wiele niepotrzebnego stresu i problemów. Co to jest kopia zapasowa i dlaczego warto ją wykonać?
Czytaj →
18.07.2022

Jak chronić prywatność i zabezpieczyć smartfon przed hakerami?

Współcześnie smartfon to prywatne centrum dowodzenia. Posługując się nim, płacisz za zakupy, zlecasz przelewy, przeglądasz internet oraz media społecznościowe i kontaktujesz się z rodziną, pracodawcą, klientami i przyjaciółmi. Każda z tych czynności sprawia, że w pamięci telefonu gromadzą się ważne dane, takie jak np. hasła do kont bankowych – a to łakomy kąsek dla złodziei. Jak zabezpieczyć telefon przed hakerami? Podpowiadamy!
Czytaj →
Załaduj więcej
Ładowanie