27.04.2021
← Blog

Aplikacja do nagrywania rozmów telefonicznych – jaką warto polecić?

Aplikacja do nagrywania rozmów pozwala zachować nagranie w pamięci telefonu lub na dysku w chmurze. Dzięki niej nagrasz np. ważną rozmowę biznesową lub ustalenia dotyczące daty spotkania. Najlepsze rejestratory współpracują z różnymi usługami, takimi jak Skype, Facebook i WhatsApp.

 

Nowoczesne smartfony rzadko mają wbudowaną funkcję nagrywania rozmów. Jest to spowodowane tym, że producenci nie chcą uczestniczyć w sprawach sądowych, z którymi występują osoby nagrywane. Zobacz, jaki program do nagrywania rozmów telefonicznych będzie najlepszy dla ciebie. 

 

Aplikacja do nagrywania rozmów na telefon z Androidem

Dobry program do nagrywania rozmów znajdziesz m.in. w sklepie Play. Aplikacja może być płatna lub darmowa, w zależności od wersji i rozszerzenia. Przy wyborze zwracaj uwagę m.in. na to, czy program, który nagrywa rozmowy, ma opcję zapisywania treści wyłącznie w pamięci telefonu, czy także w chmurze. Sprawdź też, czy możesz w dowolnej chwili wyłączyć nagrywanie w trakcie rozmowy. 

Nagrywanie rozmów – aplikacja ARC (Another Call Recorder)

Dużym zainteresowaniem wśród posiadaczy smartfonów z Androidem cieszy się aplikacja ARC. Jej zalety to prosta obsługa i menu w języku polskim. Jest łatwa w konfiguracji, więc poradzą sobie z tym zadaniem nie tylko zaawansowani użytkownicy, lecz także osoby początkujące. Zarejestrowane nagrania można zapisać samodzielnie lub automatycznie w różnych formatach, m.in. MP3, FLAC, MP4 i WAV. Istnieje również opcja blokady PIN. Dzięki temu ochronisz pliki rozmów przed odsłuchaniem przez osobę niepowołaną (nagranie nie uruchomi się bez wpisania właściwego kodu zabezpieczającego). 

Program Another Call Recorder ma czytelną listę rozmów i łatwo odnaleźć w nim jedno, konkretne nagranie. Jest dostępny w wersji darmowej i płatnej. Opcja Premium daje więcej możliwości, m.in. połączenie z dyskami pamięci w chmurze. Korzystając z tego rozszerzenia, zyskujesz więcej pamięci w urządzeniu, a jednocześnie nie musisz kasować zarejestrowanych plików z rozmowami.

Zobacz także: Najlepsza oferta na kartę z internetem

FonTel – darmowa aplikacja, która nagrywa rozmowy

Bezpłatna i dobra aplikacja do nagrywania rozmów na urządzeniu z Androidem to także FonTel, dostępna w sklepie Google Play. Zanim jednak ją zainstalujesz, usuń wszelkie inne rejestratory ze swojego telefonu. To zapewnia prawidłowe działanie apki FonTel. 

Program ma czytelny interfejs i obsługę w języku polskim. Nagrania zapisują się automatycznie. Możesz je kodować szyfrem zabezpieczającym, podobnie jak w ARC. Aplikacja pozwala na swobodne odsłuchiwanie nagrań w dowolnym momencie oraz włączanie i wyłączanie rejestratora podczas rozmowy. W opcji bezpłatnej (podstawowej), pliki zachowywane są przez 3 dni. Jeśli chcesz zsynchronizować aplikację z Dyskiem Google, OneDrive lub innym dostępnym w chmurze, musisz wykupić wersję płatną.

FonTel daje ci możliwość automatycznej regulacji wzmocnienia. To funkcjonalna opcja, która rozwiązuje ewentualne problemy techniczne, takie jak m.in. różnica w poziomach głośności (np. gdy jeden z rozmówców mówi znacznie ciszej). 

Możesz wypróbować wersję próbną aplikacji bez żadnych zobowiązań, instalując darmowy 14-dniowy pakiet testowy. 

 

Aplikacja do nagrywania rozmów telefonicznych na iOS

Rejestracja rozmów na telefonie z systemem iOS nie jest łatwa, ale dzięki dobrej aplikacji stanie się możliwa. Program, który nagrywa rozmowy, to wygodna alternatywa dla korzystania z trybu głośnomówiącego i jednoczesnego zapisywania dźwięku na dyktafonie.

Aplikacja do nagrywania rozmowy – Audio Recorder 2

W smartfonach marki Apple sprawdzi się np. program Audio Recorder 2. To apka, która nagrywa rozmowy z telefonu i innych usług (FaceTime, Skype, Messenger itp.). Pozwala na rejestrację notatek głosowych i dźwięków systemowych. Dzięki niej automatycznie zsynchronizujesz nagrania z dyskami w chmurze i przypiszesz kontakty, dla których program będzie się zawsze automatycznie uruchamiał i zapisywał treść rozmów. Audio Recorder 2 pozwala na udostępnianie nagrań innym aplikacjom w urządzeniu i wysyłanie ich pocztą e-mail. 

Aplikacja jest płatna i do poprawnego działania potrzebuje jailbreaka, co zdaniem niektórych użytkowników stanowi pewne ograniczenie. W trakcie nagrywania rejestrator nie używa żadnego zdalnego serwera. Oznacza to, aplikacja działa bezpośrednio na urządzeniu i nie musisz być połączony z Internetem podczas rozmowy telefonicznej, aby zachować ją w pamięci urządzenia. 

Pamiętaj, że ponosisz prawną odpowiedzialność za zarejestrowanie rozmowy. Zanim zaczniesz nagrywać, poinformuj o tym swojego rozmówcę. 

Czytaj także: Raz, dwa, trzy… Jak sprawnie przenieść kontakty na nowy telefon?

 

Ładowanie