29.01.2019
← Blog

Raz, dwa, trzy… Jak sprawnie przenieść kontakty na nowy telefon?

Zakup nowego smartfona niemal zawsze wiąże się z dziecięcą radością. Zanim jednak w pełni zaczniesz cieszyć się z jego możliwości, czeka cię przeniesienie kontaktów oraz innych cennych danych, które posiadasz na swoim starym telefonie. Jak szybko przerzucić kontakty?

 

Wbrew pozorom przenoszenie kontaktów to nic skomplikowanego. Choć może pamiętamy, jak jeszcze jakiś czas temu kopiowanie danych z telefonu na telefon wiązało się z benedyktyńską pracą, dziś jest to dziecinnie proste, bo praktycznie wszystko dzieje się automatycznie. Wystarczy do tego odrobina sprytu! Naucz się, jak importować kontakty.


 

Jak przenieść dane z telefonu na telefon? To nic trudnego!

Każdy z nas chce uniknąć niekomfortowej sytuacji, gdy w nagłej potrzebie zabraknie numeru, z którym pilnie musimy się skontaktować. Nie jest to zbyt optymistyczna wizja. W naszym poradniku poznasz kilka prostych sposobów na transfer kontaktów między jednym urządzeniem a drugim. Parę lat temu popularną metodą na to, jak prosto przenieść kontakty z telefonu na telefon, był bluetooth. Obecnie najprostszym sposobem jest skorzystanie z usług Google. Jest to popularna aplikacja do przenoszenia danych, którą każdy powinien zainstalować na swoim smartfonie! Jeśli do tej pory nie miałeś konta Google, czym prędzej je załóż! Przekonasz się, jakie jest przydatne.

 

Synchronizacja za pomocą programu daje także wiele innych możliwości! Po pierwsze, możesz w nim zrobić kopię zapasową e-maili z Gmaila czy istotnych wydarzeń z kalendarza. Po drugie, możesz również zachować aplikacje zainstalowane na urządzeniu i ulubione zakładki na koncie. Po trzecie, masz dostęp do niektórych ustawień urządzenia, np. sieci Wi-Fi czy tapet pulpitu. Co więcej, szybki transfer kontaktów może być dokonany już po zalogowaniu się na konto Google. Najprostszą opcją jest ściągnięcie aplikacji ze sklepu Play bądź odnalezienie w ustawieniach nazwy konta, którą dodasz do swoich aplikacji.

 

Czytaj także: Czy rozwój technologii właśnie zatacza koło?

 

Jak jeszcze można przerzucić kontakty na nowy sprzęt?

Dobrym sposobem na kopiowanie kontaktów z telefonu jest także skorzystanie z karty pamięci. Praktycznie każdy smartfon posiada specjalne wejście microSD, do którego włożysz kartę pamięci, za pomocą, której z łatwością przeniesiesz wszystko, co chcesz – kontakty, zdjęcia, kalendarzyk, a nawet ustawienia telefonu. Transfer danych będzie jeszcze prostszy, gdy skorzystasz z programu ułatwiającego przenoszenie kontaktów. Z kolei kopiowanie kontaktów w Iphone najprościej przeprowadzić za pośrednictwem usługi iCloud. Archiwizuje ona m.in.: SMS-y, e-maile oraz ustawienia sprzętu Apple. Wystarczy jedno kliknięcie, by zaimportować wszelkie niezbędne dane. Funkcjonuje to nawet w momencie, gdy zmieniasz Androida na iOS.

 

Program do przenoszenia danych z telefonu na telefon – przykłady

Jeśli zależy ci na większej niezależności i chcesz jak najszybciej przenieść kontakty z telefonu, zwróć uwagę na programy Helium Backup i SyncDroid. Ten pierwszy umożliwia wyeksportowanie pojedynczych aplikacji, a nawet stworzenie kopii zapasowej, którą możesz zachować w chmurze. Z kolei drugi umożliwia transfer danych ze smartfona na komputer. Aby było to możliwe, potrzebujesz dwóch aplikacji: jednej dla telefonu i drugiej dla laptopa. Pełna konfiguracja wymaga także podłączenia USB. Na szczęście nie jest to czynność zbyt skomplikowana, a cały proces znacząco ułatwią dodatki do przeglądarki Chrome.

Jak przenieść kontakty do nowego telefonu? Sam widzisz, że nie jest to ani czasochłonne, ani zbyt skomplikowane. Odrobina sprytu, obeznanie z nowinkami i kilka sprawdzonych rozwiązań sprawi, że już po kilkunastu minutach możesz cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami swojego nowego smartfona!


Czytaj także: Pięć najlepszych aplikacji na studia

Ładowanie