29.07.2019
← Blog

Wyszukiwanie obrazem na urządzeniach w systemach Android i Iphone.

Dla wielu użytkowników Internet stał się skarbnicą wiedzy na każdy temat. Z tego powodu w celu pozyskania niektórych informacji wyszukiwarka Google wprowadziła opcję przeglądania obrazem. Jesteś ciekawy, na czym polega ta funkcja? Oto poradnik, jak szukać obrazem.

Wyszukiwanie za pomocą obrazu to nieocenione rozwiązanie w dzisiejszej technologii. Przydaje się, gdy odnajdziesz w sieci interesującą grafikę i chciałbyś dowiedzieć się o niej więcej. Szukanie po zdjęciu jest wręcz bezcenne, gdy chcesz sprawdzić, czy przypadkiem ktoś obcy nie wykorzystuje bez pozwolenia Twoich zdjęć. Jak wyszukiwać w Google za pomocą obrazu?


Szukaj obrazem – prosty sposób na przyspieszenie pracy w Internecie

Wyszukiwanie obrazem w telefonie to rozwiązanie dość proste i intuicyjne. Sprawdza się, gdy obraz jest popularny i pojawia się w różnych miejscach w sieci.

Wyszukiwanie obrazem Google miało swoją premierę w 2001 roku pod nazwą Google Images Search. Na polskim podwórku zadebiutowało rok później. To nic innego, jak specjalna wyszukiwarka, która na hasło: „szukaj po obrazie” odnajduje w Internecie informacje o przedmiotach widocznych na grafice. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy wejść na: www.images.google.com.

Dowiedz się również: Jak działa żyroskop w telefonie i jak go włączyć?

Jak szukać po zdjęciu z pomocą Google w Android i Iphone?

Powodów wyszukiwania po zdjęciu z pomocą Google może być wiele – od poszukiwania konkretnego przedmiotu niezbędnego w pracy czy w nauce po własne zainteresowania. Dla autorów zdjęć jest to także przydatne narzędzie, by wykryć wykorzystanie grafiki bez ich zgody. Każdy ma bowiem możliwość zobaczyć strony, na których dana grafika została opublikowana.

Jak zatem wyszukiwać w Google za pomocą obrazu? Najprostszą, lecz dostępną tylko dla posiadaczy Google Chrome opcją jest skorzystanie z menu przeglądarki. W tym celu należy przytrzymać obraz z danej strony internetowej i kliknąć przycisk: „Szukaj po obrazie w Google”. W wynikach wyszukiwania pojawią się strony, na których dana grafika widnieje, są jej inne wymiary lub obrazy do niej podobne.

Czytaj także: Zdjęcie profilowe na FB, YT i Instagram – 5 przykazań początkującego fotografa


Inne sposoby na szukanie obrazem

Innym rozwiązaniem na szukanie obrazem w systemach Android i Iphone jest skorzystanie z funkcji: „przeciągnij i upuść”. To na tyle wygodna opcja, że wystarczy przeciągnąć fotografię w pole wyszukiwarki Google, by w ten sposób otrzymać listę wyników.

 

Wyszukiwanie podobnych obrazów jest także możliwe poprzez wklejenie adresu źródła grafiki. Na podstawie tych informacji Google wyszuka więcej danych o niej. Aby je uzyskać, wystarczy przytrzymać obraz, zaznaczyć przycisk: „Kopiuj adres odnośnika” i przenieść do pola wyszukiwarki: images.google.com, a po przyciśnięciu ikony aparatu fotograficznego wybrać pole: „Wklej adres URL obrazu”.

Ostatnim sposobem na wyszukiwanie obrazem z telefonu jest wykorzystanie rozszerzenia dostępnego dla wyszukiwarek Chrome oraz Firefox. Po jego zainstalowaniu i dłuższym przytrzymaniu zdjęcia Google automatycznie wyszuka dla niej niezbędnych informacji.


Szukanie po obrazie i ciekawe aplikacje

Na rynku, a dokładniej w sklepie Google Play i iTunes dostępne są innowacyjne i proste programy do szybkiej identyfikacji obrazów. Jednym z nich jest popularna darmowa aplikacja Aipoly, która rozpoznaje obiekty bez konieczności robienia im wcześniejszych zdjęć.

Wybór metody na wyszukiwanie po grafice zależy od samego użytkownika. Jeśli chcesz przyspieszyć pracę w sieci oraz znaleźć legalne źródło obrazu, każda z przedstawionych opcji jest dobra.

Czytaj także: Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Poznaj 5 prostych trików!

Ładowanie