27.05.2019
← Blog

Jak przywrócić skasowane zdjęcia na smartfonie? To już nie problem!

W niepamięć odeszły również nieporęczne aparaty i kamery cyfrowe. Teraz ich rolę przejęły nowoczesne smartfony. Na szczęście minęły już czasy, gdy przywracanie usuniętych zdjęć z telefonu było niemożliwe. Jednak czasem zwykły ludzki błąd może przyczynić się do usunięcia sentymentalnych fotografii. Jak wtedy odzyskać skasowane zdjęcia z telefonu?


Warto skorzystać z rozwiązań, jakie daje nam nowoczesna technologia. Odzyskanie skasowanych zdjęć możliwe jest dzięki zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, a dokładniej mówiąc przeznaczonych do tego specjalnych aplikacji. Przywracają one usunięte zdjęcia z telefonu, ale stanowią również skuteczne zabezpieczenie przed ich utratą w przyszłości.


Jaki przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu? Program do odzyskiwania zdjęć

W przypadku telefonów z systemem Android popularna aplikacja do odzyskiwania zdjęć nosi nazwę: Odzyskiwanie Danych Android. Ten niezwykle skuteczny program przywraca nie tylko pliki graficzne. Przydatny jest także w odzyskaniu utraconych wiadomości SMS, kontaktów, filmów czy muzyki. Sprawdzi się więc, gdy omyłkowo bądź w wyniku awarii systemu lub wadliwej karty SD stracisz ulubione fotografie.

Jest to niezwykle prosty w obsłudze program do odzyskiwania zdjęć w telefonach takich marek, jak: Samsung, HTC, Sony, Huawei, Xiaomi czy HTC i LG. Zawiera wbudowaną funkcję podglądu, dzięki któremu możliwa jest weryfikacja poszczególnych folderów oraz plików z grafiką. Aplikacja umożliwia też skanowanie, przeglądanie oraz tworzenie kopii zapasowych na dysku komputera.

Zobacz także: Zgubiłeś smartfona lub został on skradziony? Oto co powinieneś zrobić!

Jak odzyskać usunięte zdjęcia? Oto Recuva

Recuva to kolejny program do przywracania zdjęć w systemie Android. Odzyskuje także utracone e-maile, muzykę, dokumenty czy filmy. Jak przywrócić skasowane zdjęcia z telefonu? Bardzo prosto:

  • zainstaluj oprogramowanie Recuva na laptopie;
  • zaznacz dysk przenośny, czyli twój telefon;
  • kliknij zakładkę „Picturess”, możesz również odzyskać wszystkie utracone pliki, wybierając folder „All”;
  • rozpocznij skanowanie urządzenia.

 

Gdy skanowanie sprzętu dobiegnie końca, nastąpi odzyskanie zdjęć, które zapiszą się w pamięci telefonu lub na karcie SD.


Jak odzyskać usunięte zdjęcia z Iphone’a? Skorzystaj z Dropbox

Sprzęty elektroniczne mają taką wadę, że nawet najlepsze psują się i wymagają wsparcia oprogramowania. Dlatego i w tym przypadku niezbędny jest program do odzyskiwania zdjęć z karty pamięci. Warto pamiętać, że usuniętych zdjęć w systemie iOS nie odnajdziesz nawet w bibliotece iCloud, gdy ta funkcja będzie włączona. Co wtedy robić? Czy da się przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu? Wystarczy, że zarejestrujesz się w usłudze Dropbox, pobierzesz aplikację na smartfona i włączysz zakładkę „Przesyłanie z aparatu”. Dzięki temu skasowane obrazy trafią do aplikacji „zdjęcia” w iOS.

Innymi programami do odzyskiwania fotografii są iTunes i iOS Data Recovery. Jak cofnąć usunięte zdjęcia z telefonu za pomocą takiego oprogramowania?

 

  • Ściągnij aplikację na laptopa;
  • podłącz przy pomocy kabla USB smartfon do komputera;
  • przeskanuj urządzenie, aby odzyskać utracone obrazy;
  • wybierz konkretne zdjęcia i kliknij „Przywróć”.


Przywracanie zdjęć nie może być prostsze!

Co ciekawe, w najnowszych modelach smartfonów każda usunięta grafika lub plik wideo ląduje w albumie „Ostatnio usunięte zdjęcia” na okres 30 dni. Dlatego skasowany przez przypadek obraz trafia do tzw. kwarantanny. Jak przywrócić zdjęcie? Wystarczy kliknąć w wybraną grafikę, po czym trafia ona z powrotem do folderu „Wszystkie zdjęcia”. Aby jednak zabezpieczyć się na przyszłość, warto co jakiś czas synchronizować zawartość telefonu bądź przechowywać na dysku kopię zapasową. Wówczas wyżej wymienione aplikacje nie będą konieczne.

Zobacz także: Nie daj się stalkerowi! Jak zablokować uporczywy numer w telefonie?

Ładowanie