27.05.2019
← Blog

Smartfon z najlepszym aparatem – oferta na każdą kieszeń

Jakie cechy ma idealny smartfon? To telefon z nowoczesnym designem, wytrzymałą baterią, wydajny, szybki, a jednocześnie wyróżniający się wysokiej jakości aparatem. Jaki telefon z dobrym aparatem warto kupić? Oto ranking najlepszych modeli.

 

Dawniej popularne było przekonanie, że jakość smartfonowych aparatów w porównaniu z innymi jest przeciętna. Choć tak niekiedy bywa, coraz więcej jest na rynku modeli smartfonów z dobrym aparatem.

Smartfon z najlepszym aparatem – Samsung Galaxy A7

Smartfon z dobrym aparatem do 1000 zł? Wybór może być tylko jeden. Samsung Galaxy to producent doskonale znany szerszej rzeszy użytkowników, którzy cenią sobie wysoką jakość wykonania, wydajność, elegancki design oraz dobry aparat w telefonie. Jego flagowym modelem jest Samsung Galaxy A7 – idealny sprzęt za przystępną cenę.

To telefon z aparatem szerokokątnym 120͑° oraz funkcją Live Focus. Prawdziwą nowością jest opcja automatycznego rozpoznawania scen. Warto dodać, że to pierwszy smartfon w ofercie z potrójnym aparatem głównym. Ciekawostką są natomiast programy do upiększania obrazów, które obsługuje przedni aparat 24 Mpix.

Zobacz także: Jak przywrócić skasowane zdjęcia na smartfonie? To już nie problem!

Telefon z bardzo dobrym aparatem – Samsung Galaxy S9

Telefon z dobrym aparatem do 1500 zł to bez wątpienia Samsung Galaxy S9. To novum, jeśli chodzi o uwiecznianie niezapomnianych chwil. Czym się wyróżnia? Jest wyposażony w tryb Slow Motion, dzięki któremu można nagrać film w zwolnionym tempie – to wartościowa opcja w przypadku, gdy chcemy na przykład oddać wszystkie szczegóły dynamicznej sceny. Świetne efekty to zasługa zmiennej przesłony dostosowującej się do krajobrazu. Nowością jest natomiast tryb robienia zdjęć w emoji AR, czyli cyfrowych awatarów 3D, które można animować i przesyłać w wiadomościach w postaci GIF-ów. To z pewnością atrakcja dla fanów nowinek technologicznych.

Zobacz także: Zgubiłeś smartfona lub został on skradziony? Oto co powinieneś zrobić!


Smartfon z dobrym aparatem do 500 zł – oto Xiaomi Mi 8, Mi 8 Lite i Redmi 6

Świetną alternatywą dla Samsungów są Xiaomi – niedrogie telefony z dobrymi aparatami. Są to: Xiaomi Mi, Mi 8 Lite oraz Redmi 6. Te smartfony posiadają dość bogate zaplecze fotograficzne. Jest to m.in. podwójny aparat Al z zoomem optycznym, który pozwala wykonywać zdjęcia wysokiej jakości nawet w nocy. Co więcej, kamera Al automatycznie poprawia rozdzielczość, nasycenie, kontrast czy wiele innych efektów.

Telefon z dwoma aparatami (głównym 12MP i dodatkowym 5MP) to Xiaomi Redmi 6. Całkiem dobrze wypada na tle konkurencji. Jego duże piksele z funkcjonalnością SI oraz tryb upiększania tworzą piękne portrety. Zdjęcia mają poza tym odpowiednią szczegółowość. Pozytywnie zaskakuje również kamera do selfie. Bardzo rozbudowana jest aplikacja telefonu – oferuje wiele ciekawych funkcji. Na wyposażeniu jest też dioda doświetlająca LED.

Z kolei Xiaomi Mi 8 Lite to mały smartfon z dobrym aparatem – być może najlepszym z całej trójki. Aparat Sony 24 MP do selfie w naturalny sposób upiększa obrazy. Zdjęcia robione w trybie nocnym za sprawą funkcji Al są również na wysokim poziomie. Mają dobrą ostrość, nasycone kolory. Za niewielką cenę możesz nabyć nowoczesny telefon z dużą ilością pamięci RAM i pamięci masowej ROM na zdjęcia i filmy. Przedni aparat ma jeszcze wyższą rozdzielczość (24 megapikseli) i nagrywa filmy Full HD. Istnieje opcja zmiany ustawień lampy doświetlającej, włączenia HDR, aktywowania AI oraz wybrania jednego z trzynastu filtrów kolorystycznych.

Najlepszy telefon z aparatem? Mamy nadzieję, że odnalazłeś swój typ. Czas więc na udane zakupy.

Zobacz także: Pierwszy telefon dla dziecka. Co wybrać – prepaid czy abonament?

Ładowanie