08.05.2019
← Blog

Pierwszy telefon dla dziecka. Co wybrać – prepaid czy abonament?

W życiu każdego rodzica przychodzi taki dzień, w którym jego pociecha poprosi o pierwszy telefon komórkowy. W głowie pojawia się pytanie: jaki telefon będzie najlepszy dla dziecka – na abonament czy prepaid? Podpowiadamy.

 

Świat mobilności jest kuszący nie tylko dla dorosłych. Jak wynika z raportu „Moje pierwsze urządzenie” przygotowanego na zlecenie firmy Semantec, dzieci bardziej niż słodycze i zabawę na świeżym powietrzu cenią sobie czas spędzony przed ekranem telefonu. Nie żyjemy w próżni i od współczesnej technologii po prostu nie da się uciec. Jaka będzie najlepsza oferta telefonu dla dzieci?


Jaka oferta na kartę jest najlepsza dla dziecka?

Telefon na abonament czy na kartę? Te pytania stawia sobie chyba każdy rodzic, który planuje zakup pierwszego telefonu dla swojej pociechy i jednocześnie pragnie skorzystać z najlepszej oferty. Faktycznie jest to nie lada wyzwanie! Pomijamy tutaj sytuacje, gdy smartfon trafia do rąk najmłodszych „w spadku” po rodzicach lub starszym rodzeństwie, którzy właśnie kupili sobie nowszy model. W przypadku nowego egzemplarza oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy – zależą nie tylko od oczekiwań dzieci, ale przede wszystkim od możliwości finansowych rodziców.

Zobacz także: Zgubiłeś smartfona lub został on skradziony? Oto co powinieneś zrobić!

Tanie oferty z telefonem znajdziemy w segmencie prepaid w Virgin Mobile. Mamy tu do wyboru cztery pakiety:

  • Mini 3 – 3 zł/miesiąc, z 30 minutami i SMS-ami do wszystkich sieci oraz Internetem 4G LTE 300 MB,
  • Mini 9 – 9 zł/miesiąc, z 300 minutami i SMS-ami do wszystkich sieci oraz Internetem 4G LTE 1 GB,
  • Gigadaje 7 – 7 zł/tydzień, z nielimitowanymi minutami i SMS-ami oraz Internetem 4G LTE 3 GB,
  • Gigadaje – 25 zł/miesiąc, z nielimitowanymi minutami i SMS-ami oraz Internetem 4G LTE 15 GB.

Co ważne, przy wyborze każdej oferty istnieje możliwość dokupienia dodatkowych pakietów, np. 1 GB Internetu za dodatkowe 1 zł. Jest też ciekawa opcja dla nowych użytkowników na kartę.


Na co się zdecydować? Zasada jest prosta. Przy zakupie pierwszego telefonu nie warto już na wstępie rozpieszczać dziecka. Przyzwyczajanie młodego człowieka do faktu, że „coś” jest nielimitowane, nie jest najlepszą drogą. To w końcu na dorosłych spoczywać będzie obowiązek opłacania comiesięcznych rachunków. Dlatego opcję abonamentu, przynajmniej na początku, również powinieneś wykluczyć.


Idealny telefon dla dziecka - czyli jaki?

Współczesne rodzicielstwo nie należy do najłatwiejszych zadań – to fakt. Tak jak dawniej dbano o to, by dzieci odżywiały się zdrowo, wcześnie kładły się spać i odrabiały na czas lekcje – tak teraz doszedł jeszcze czynnik technologiczny. Jaki smartfon wybrać, by zapewnić dziecku bezpieczne korzystanie, a także spokojny sen i zdrowie psychiczne?

Na pewno musi być to egzemplarz solidny i wytrzymały – tak, by w rękach młodego człowieka przetrwał niejedno mocne „zetknięcie” z ziemią. Nie musi być za to wyposażony w wiele „bajerów”, bo sam w sobie będzie dla młodego człowieka najbardziej „wypasionym” urządzeniem. Najważniejszą kwestią będzie dla dziecka dostępność gier w danym modelu. Dbając o prawidłowy rozwój edukacyjny, aspekt gier logiczno-zręcznościowych można uznać wręcz za priorytetowy. Dlatego idealnym smartfonem dla dzieci i młodzieży wydają się modele Samsungów Galaxy: A7, S8 czy S9. Są to jedne z najlepszych współczesnych modeli dla średnio wymagających. Każdy rodzic doceni ich porządne wykonanie. Poza tym oferują wszystko to, co najważniejsze w telefonie – dokładny GPS, dobry aparat fotograficzny, wydajny procesor i inteligentne zabezpieczenie z funkcją rozpoznawania twarzy lub skanowania tęczówki.

Dzieciom spodobają się także modele Xiaomi. Przystępne cenowo, z inteligentnym i szybkim odblokowywaniem cechują się dużą łatwością obsługi. A co najważniejsze - androidowe "cacka" posiadają opcję blokady rodzicielskiej w telefonie. Dzięki czemu raczkujący użytkownik telefonu nie będzie w stanie przypadkowo lub nieświadomie usunąć cennych aplikacji, zainstalować niepożądanych programów i wreszcie - strony internetowe o niepożądanej treści dla najmłodszych będą zwyczajnie zablokowane.

I na sam koniec rzecz równie istotna – aby zachować na długi czas piękne „opakowanie” smartfona, nie zapomnij o zakupie ochronnego etui oraz folii na wyświetlacz! Dzięki temu gra w piłkę ze smartfonem w kieszeni czy nawet budowanie bunkrów z piasku będzie dla urządzenia o wiele bezpieczniejsze!

Zobacz także: Poczta głosowa – mieć albo nie mieć? Jak ją wyłączyć?

Ładowanie