04.10.2018
← Blog

Gdzie i jak oglądać mecze piłkarskie online na żywo?

Transmisje sportowe online to idealny sposób, aby oglądać ulubione rozgrywki na urządzeniach typu laptop, tablet czy też smartfon, gdzie tylko chcemy pod warunkiem dostępu do internetu mobilnego. Obecnie istnieje bardzo duża liczba serwisów udostępniających taką możliwość odpłatnie lub też nieodpłatnie. Warto jednak wiedzieć, gdzie w Internecie oglądać mecze najlepiej. Oto kilka podpowiedzi.

 

Gdzie oglądać mecze online za darmo i na co uważać, aby nie zostać oszukanym?

 

W Polsce transmisje sportowe online są bardzo często wyszukiwane przez internautów i cieszą się dużą oglądalnością. Dlatego każdy kibic musi pamiętać, aby nie natknąć się na jakieś dodatkowe haczyki proponowane przez fałszywe strony streamingowe. Wysyłanie SMS potwierdzających lub rejestracja karty kredytowej po wejściu na stronę, to częsty przypadek próby wyłudzenia pieniędzy poprzez płatne subskrypcje.

Przechodząc do portali, na których możemy obejrzeć mecze jednym z najpopularniejszych w Polsce jest portal www.mecze24.pl. Na podanej stronie znajdziemy linki do wybranych meczy z ligi Polskiej oraz zagranicznej. Linki podane na stronie udostępniają możliwość oglądania meczy, lecz należy pamiętać, iż część z nich może być ograniczona np. przez zbyt dużą liczbę oglądających.

Kolejnym portalem godnym polecenia jest www.meczenazywo.pl gdzie znajdziemy linki do wydarzeń sportowych i nie tylko związanych z piłką nożną.

Dla osób, które nie mają czasu na pełne transmisje meczu, a chciałyby obejrzeć najciekawsze skróty, powinni zajrzeć na www.meczenazywo.pl , gdzie oprócz linków z transmisją na żywo możemy obejrzeć skróty z wybranych meczy.

 

Aplikacje mobilne dla kibiców piłkarskich rozgrywek, – jakie wybrać?               


TVP Stream – jedna z najbardziej popularnych aplikacji, która umożliwiała oglądanie meczy z ostatnich mistrzostw w piłce nożnej. Dzięki oficjalnej aplikacji TVP, użytkownicy otrzymują dostęp do wszystkich meczy, które transmitowane są na platformie Telewizji Polskiej.

IPLA – dobra, ale płatna aplikacja, dzięki której zyskujemy dostęp do różnych meczy w zależności od pakietu, jaki posiadamy. Do wyboru mamy nie tylko piłkę nożną, ale też inne dyscypliny.

Korzystając z bezpłatnych transmisji streamingowych należy pamiętać, iż jakość transmisji może nie być jakością HD tak, jak w wypadku platform płatnych. Zanim zaczniemy oglądać mecze w aplikacjach streamingowych warto zaopatrzyć się w dobry pakiet intenetowy na swoim urządzeniu mobilnym.

 

Ile Internetu potrzebne jest na streaming?

 

To, ile zużyjesz GB internetu na oglądanie ulubionych meczy zależeć będzie też, od jakości, w jakiej będzie to robić. Dla przykładu:

Jeśli ustawisz bitrate 3500 Kb/s (kilobitów) i będziesz oglądać przez 2 h to zużyjesz łącznie 3 150 000 KB. Po przeliczeniu daje to 3,004 GB. Oznacza to, że na jeden mecz zużyjesz 3 GB danych. Jeśli w swojej ofercie na kartę czy ofercie na abonament posiadasz tylko 3GB to nie zostanie Ci już nic. Dlatego tak ważne jest posiadanie dużych paczek danych w swojej ofercie telekomunikacyjnej. W Virgin Mobile nie szczędzimy Ci internetu i już za 25 zł na kartę możesz mieć aż 15 GB internetu, a w abonamencie za 29 zł dostajesz ich aż 20 GB.

Oglądaj więc ile chcesz i kiedy chcesz!

Zobacz także: Od czego zależy i jak poprawić zasięg LTE w telefonie?

Ładowanie