02.05.2019
← Blog

Nie daj się stalkerowi! Jak zablokować uporczywy numer w telefonie?

Co zrobić, gdy nieustannie ktoś do nas wydzwania? Natrętny telemarketer? Natarczywy sprzedawca? Nękający żartownisie? Najlepszym rozwiązaniem jest zablokowanie numeru telefonu. Wystarczy kilka kliknięć, a niedoszły rozmówca już się z nami nie skontaktuje!

 

Jak zablokować czyjś numer? Blokowanie niechcianych numerów to kwestia zależna nie od modelu smartfona, lecz od zainstalowanego systemu operacyjnego oraz dostawcy naszych usług. Sprawdź, co zrobić, gdy twój numer dostanie się w niepowołane ręce i jak raz na zawsze pozbyć się nieustannie dzwoniącego intruza!

 

Jak zablokować niechciany numer? Skontaktuj się z operatorem!

Jak wynika z najnowszych statystyk, coraz więcej Polaków nawet kilka razy dziennie boryka się z męczącymi telefonami. Takie nękające numery niezależnie od pobudek skutecznie uprzykrzają życie i ograniczają bezstresowe użytkowanie smartfona. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na uporanie się z tym problemem. Zamiast wyciszać dzwonek i wciąż czyścić pocztę głosową, możemy dokonać blokady połączeń z numerów zastrzeżonych. Jak zablokować połączenia przychodzące? Należy aktywować usługę ACR, która oznacza właśnie zablokowanie numeru. Aktywacja jest bezpłatna. Aby ją włączyć, należy wpisać kod *222*114*1#. Co słyszy osoba dzwoniąca z zablokowanego numeru? Komunikat, który otrzymuje, brzmi: „Abonent, którego numer wybrałeś, nie przyjmuje połączeń z numerów zastrzeżonych. Jeżeli chcesz się z nim połączyć, włącz prezentację numeru”.

A jak odblokować zablokowany numer? Dezaktywacja usługi jest możliwa po wpisaniu kodu *222*114*2#.


Zobacz także: Szpieg w kieszeni, czyli jak zlokalizować telefon za darmo?


Jak zablokować telefon? Co robić, gdy operator nie pomoże?

Jedną z możliwości uniknięcia niechcianych rozmów jest odrzucanie połączeń. Na dłuższą metę jest to jednak działanie uciążliwe i nieskuteczne, bo nie zapobiega niechcianym połączeniom w przyszłości. Zdecydowanie lepszą metodą jest systemowe blokowanie połączeń przychodzących. W telefonach z Androidem można skorzystać z szeregu aplikacji dostępnych w Google Play. Są one bezpłatne, a oprócz blokowania połączeń odrzucają także niechciane SMS-y. Najnowsze smartfony firmy Samsung posiadają wbudowane aplikacje pozwalające zidentyfikować numer, nawet jeśli nie ma go w naszych kontaktach!

 

Jak jeszcze zablokować numer, żeby nie dzwonił? Oczywiście istnieje możliwość samodzielnego dodawania niechcianych numerów do tzw. czarnej listy. Dotyczy to nie tylko pełnych numerów, ale również tych zaczynających się od określonych cyfr. Wystarczy kliknąć dane połączenie i wybrać opcję: „Dodaj numer do czarnej listy”. Taki sposób walki z intruzami sprawdza się na każdym systemie i w każdym modelu telefonu.

Zobacz także: Virgin Mobile z najlepszym customer experience wśród polskich telekomów

 

Jak zablokować numer telefonu w iOS?

Użytkownicy iPhone’ów znajdują się pod tym względem w nieco lepszej sytuacji niż posiadacze smartfonów, bowiem opcja: „Blokuj numer” jest u nich jedną z funkcji systemowych. Nie trzeba więc instalować specjalnej aplikacji, by pozbyć się natrętnych połączeń. Wystarczy, że na liście ostatnich numerów odnajdziemy niechcianego dzwoniącego i klikniemy symbol informacji, a następnie wybierzemy zakładkę „Zablokuj numer”. Funkcja ta działa podobnie w przypadku wiadomości oraz połączeń „Face Time”.

Jeśli więc ostatnimi czasy zastanawialiście się, jak zablokować niechciany numer w telefonie Samsung lub innym, to skorzystajcie z naszych porad! Od teraz wszelkie niechciane połączenia pójdą w niepamięć i każdy z nas będzie mógł cieszyć się rozmowami wyłącznie z osobami, które cenią nasz czas i prywatność.

 

Zobacz także: Wymiana karty SIM ‒ kiedy jest potrzebna i ile kosztuje?

Ładowanie