01.04.2019
← Blog

Wymiana karty SIM ‒ kiedy jest potrzebna i ile kosztuje?

Nowoczesne technologie to już nie tylko innowacyjne gadżety, przełomowe odkrycia naukowe czy cyfryzacja rzeczywistości, które na każdym kroku dostarczają rozrywki i ułatwiają ludziom życie. To również rewolucja w telefonii komórkowej, przejawiająca się chociażby w wypieraniu karty mini SIM uniwersalną wersją micro lub nanoSIM.

 

Czasy świetności standardowej karty SIM wielkimi krokami zbliżają się do końca. Na rynek coraz odważniej wkraczają karty micro i nanoSIM, które są bardziej poręczne, funkcjonalne, a przede wszystkim bardziej kompatybilne z różnymi typami urządzeń. Nowe typy kart mają także więcej pamięci i są znacznie bezpieczniejsze od swojej poprzedniczki. Jaki jest koszt wymiany karty SIM na jej nowszą wersję?


Wymiana karty SIM ‒ o co w tym chodzi?

Z kart SIM korzystamy każdego dnia, a i tak nie wszystko o nich wiemy. Otóż najnowsze smartfony oraz tablety wyposażone są w większości w karty SIM w wersji micro lub nano. Dlatego jeśli twój „plastik” nie pasuje do nowego sprzętu z Androidem lub systemem Windows Phone, wystarczy szybka wymiana karty SIM na microSIM. Mniejszy typ karty, czyli nanoSIM, spotykany jest głównie w najnowszych modelach iPhone’a oraz iPada. Z pomocą adaptera można używać zarówno nanoSIM, jak i microSIM w każdym smartfonie ze złączem miniSIM.

Jeśli obawiasz się, że wymiana karty SIM na mniejszy model spowoduje zmianę numeru telefonu, to możesz spać spokojnie. Nic z tych rzeczy! Wymiana karty może wiązać się jedynie z tym, że dane zapisane na karcie miniSIM nie będą dostępne na jej wersji micro.


Zobacz także: Puk, puk, PUK … Jak odzyskać i odblokować kartę SIM?


Wymiana karty SIM bez wychodzenia z domu ‒ witaj Internecie!

Nie masz czasu na piesze wędrówki do salonu operatora, by wymienić kartę na mniejszą? Nic straconego! Wystarczy, że zalogujesz się na Indywidualny Profil Klienta założony na stronie virginmobile.pl i zamówisz nową kartę SIM. Jak to zrobić? Kliknij zakładkę „Usługi”, następnie wybierz „Usługi dodatkowe” i zaznacz opcję „Wymiana SIM”. Dzięki temu w ciągu kilku dni otrzymasz nowy rodzaj SIM ‒ micro lub nano.

To jednak jeszcze nie koniec. Aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw nowej karty SIM, konieczna jest jej aktywacja. Dokonasz jej samodzielnie, dzwoniąc na infolinię pod numer 799 555 222. Tam postępuj zgodnie z instrukcjami.


Wymiana SIM = CMOK, czyli Centrum Miłej Obsługi Klienta

Wymiana na nową kartę SIM może odbyć się również na drodze tradycyjnej. Skontaktuj się z CMOK, czyli Centrum Miłej Obsługi Klienta w Virgin Mobile, wypełniając prosty formularz kontaktowy lub dzwoniąc na *222. Numer ten jest darmowy dla wszystkich abonentów sieci Virgin. Po otrzymaniu karty pocztą proces jej aktywacji przebiega podobnie jak w przypadku zamówienia online. Jeśli lubisz spacery, możesz także wymienić kartę bezpośrednio w salonie operatora.


Ile kosztuje wymiana karty SIM?

Bezpłatna wymiana karty dotyczy wyłącznie sytuacji, w których posiadasz starszą wersję karty SIM w ofercie na kartę. W tym przypadku zazwyczaj otrzymasz powiadomienie od operatora o konieczności jej zmiany na nowszą wersję. W innych sytuacjach, np. gdy uszkodziłeś, zgubiłeś bądź chcesz uzyskać duplikat karty micro lub nanoSIM, musisz liczyć się z kosztem 15 zł.


Wymieniasz ‒ zgarniasz wszystko!

Nowa wersja karty SIM ma znacznie więcej funkcjonalności od swojej poprzedniczki. Jedną z nich jest możliwość przekształcenia uniwersalnej karty zarówno w microSIM, nanoSIM, jak i miniSIM. Wszystko, czego dusza zapragnie! Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią korzystać z różnych sprzętów lub w niedalekiej przyszłości planują wymianę telefonu na nowszy model.

Zobacz także: Konfiguracja telefonu – co powinieneś wiedzieć?

Ładowanie