01.03.2019
← Blog

Konfiguracja telefonu – co powinieneś wiedzieć?

Prędzej czy później możesz spotkać się z sytuacją, w której twój telefon odmówi posłuszeństwa. I bez znaczenia jest to, czy wyszedł prosto z salonu, czy służy ci już od dobrych kilku lat. Czasem najzwyczajniej w świecie może zdarzyć się, że z jakiegoś powodu przestanie działać Internet lub wiadomości MMS. Co w takiej sytuacji zrobić? Najprawdopodobniej niezbędna będzie ręczna konfiguracja telefonu!


Zanim przejdziesz do konfiguracji telefonu, sprawdź, czy włączona jest transmisja danych komórkowych. Może z roztargnienia zapomniałeś o tym i wcale nie będą potrzebne tak poważne zabiegi, jak konfiguracja. Jeśli to jednak nie wina transferu, to najprostszym sposobem na konfigurowanie telefonu jest wykonanie połączenia do biura obsługi operatora. Jak jeszcze skonfigurować telefon z Internetem?

 

Autokonfiguracja telefonu – nie tylko dla leniwych

Choć większość urządzeń ma wbudowany konfigurator telefonu, to czasem musisz zdać się na własne możliwości. Aby przejście przez polecenia menu i ustawienia telefonu nie zajęło ci całej wieczności, na początek sprawdź, czy przypadkiem nie otrzymałeś SMS-a od swojego operatora. Taka wiadomość to nic innego jak konfiguracja telefonu przez SMS. Po kliknięciu i wybraniu opcji „Zainstaluj” lub „Aktywuj” wszystkie ustawienia powinny działać poprawnie. W przypadku, gdy zdarzyło ci się przegapić konfiguracyjnego SMS-a, możesz wysłać wiadomość o treści VIRGIN pod numer pomocniczy 9999. W odpowiedzi uzyskasz spersonalizowaną wiadomość tekstową, dzięki której odzyskasz funkcje swojego telefonu i spokój ducha!

Przeczytaj także: Numer IMEI – jak go sprawdzić i co to takiego?


Konfiguracja telefonu przez Internet to nic trudnego!

Aby poprawnie ustawić działanie sieci w telefonie, dokonaj analizy ustawień punktu dostępu. W tym celu wejdź w „Ustawienia”, a następnie kliknij zakładkę „Sieci” oraz „Sieci komórkowe” lub ich odpowiednik. W kolejnym kroku otwórz „Nazwy punktu dostępowego”, gdzie sprawdzisz poprawność swoich ustawień. Jeśli brakuje właściwego APN, skonfiguruj telefon, wpisując w polu APN „virgin-internet”. Zapisz konfigurację i wyjdź z ustawień. Od tej pory wszystko powinno funkcjonować prawidłowo.

 

Zobacz także: Jak sprawnie przenieść kontakty na nowy telefon?


Co robić, gdy nie działają MMS-y?

W przypadku, gdy napotkasz problemy nie tylko z transmisją danych, ale także z odbieraniem i wysyłaniem MMS-ów, również może pomóc ręczna konfiguracja. W polu APN w ustawieniach wpisz „virgin-mms” i wyjdź z zakładki. W tym momencie wszelkie ustawienia skonfigurują się automatycznie.


Konfiguracja telefonu to nic strasznego!

Dla stuprocentowej pewności, że zrobiłeś wszystko, co w swojej mocy, włącz i wyłącz smartfona. Trwa to tylko minutę, a może „uzdrowić” poprawność sieci. Jeśli natomiast mimo twoich wysiłków żaden z powyższych sposobów nie przyniósł pożądanego efektu, pozostaje jeszcze ostatnia deska ratunku, czyli opcja przywrócenia ustawień fabrycznych telefonu. Zanim jednak tego dokonasz, pamiętaj o zrobieniu kopii danych zapisanych w telefonie!

Sam widzisz, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Konfiguracja telefonu to naprawdę nic skomplikowanego. Wystarczy tylko zasięgnąć wiedzy i dostępnych możliwości, dzięki czemu skorzystasz z nich zawsze wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować!

 

Zobacz także: Puk, puk, PUK … Jak odzyskać i odblokować kartę SIM?

Ładowanie