02.01.2019
← Blog

Masz problem z odczytem MMS-a? Konfiguracja MMS krok po kroku

Otrzymałeś od znajomego MMS-a – niestety, zamiast zobaczyć jego wiadomość zostałeś odesłany do przeglądarki internetowej. Pierwszą rzeczą, jaka w takiej sytuacji przychodzi na myśl, jest pytanie „czemu nie mogę odbierać MMS-ów?” Prawda, że wygląda to aż nazbyt znajomo? Przyczyną tej sytuacji jest albo brak aktywnej usługi MMS, albo jej błędna konfiguracja. Co w takiej sytuacji zrobić i jak odczytać MMS?

 

Problem z odbieraniem MMS-ów może przytrafić się każdemu – nie tylko laikom! Faktem jest, że najczęściej telefony są automatycznie skonfigurowane pod tym kątem, zwłaszcza gdy kupujemy je w punktach operatorów – jednak czasem los płata figle i trafiamy na mur. Oto nasze złote triki na bezproblemowy odbiór MMS-ów!


Halo! Problem! Dlaczego nie mogę odbierać MMS?

„Nie można pobrać MMS”, „odbieranie MMS nie powiodło się”, „błąd pobierania załącznika MMS” – to najczęstsze komunikaty, jakie nie wiedzieć czemu otrzymuje użytkownik tuż po próbie odebrania załącznika. W czym tkwi problem? MMS-y, pomimo że wróżono im wielką karierę, nie są tak popularnym środkiem komunikacji jak wiadomości tekstowe. Na ten fakt mogło wpłynąć parę elementów, które skutecznie obniżyły jego loty. Jednym z nich jest konfiguracja MMS. Dlaczego? Bo w zależności od sieci komórkowej, a także systemu operacyjnego, aktywacja MMS bywa dość kłopotliwa...

 

Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które na stałe weszły do świata użytkowników telefonii komórkowej. Jak zatem włączyć usługę MMS? Po pierwsze, najważniejsza jest odpowiednia konfiguracja systemu. Jeśli lubisz wyzwania, możesz dokonać jej ręcznie, ale możesz też zdecydować się na prostszą drogę i skorzystać ze wskazówek operatora swojej sieci komórkowej, który zazwyczaj wysyła do swoich klientów SMS-y konfiguracyjne. Czasem zdarza się jednak, że nie docierają one do swoich użytkowników – warto zajrzeć wówczas na oficjalną stronę telefonii, do której należy twój telefon. Większość z nich bardzo dokładnie opisuje każdy etap, jak ręcznie uruchomić MMS-y w zależności od posiadanego systemu operacyjnego.

 

Czytaj także: Co to są SMS-y premium? Jak ich używać!

 

Jak pobrać MMS, gdy pojawiają się problemy?

Odbieranie MMS-a może zakończyć się fiaskiem, gdy – nie wiedzieć dlaczego – masz wyłączoną usługę transmisji danych. Warto o tym pamiętać za każdym razem, gdy telefon nie odbiera MMS-ów. W takiej sytuacji jedno błędne kliknięcie i brak Internetu zaważy na tym, czy otrzymasz wiadomość multimedialną, czy też nie.

 

Jeśli aktywacja MMS mimo usilnych starań nie powiodła się, to rodzi to szereg problemów. Nikt nie chciałby sytuacji, w której nie dostaje o czasie ważnego załącznika! Chcesz mieć pewność, że zdjęcia ukochanego chrześniaka czy fotka z wakacji rodziców dotrą do Ciebie zawsze i bez problemów?  Pamiętaj, aby przede wszystkim jak najszybciej rozwiązać kłopot ze złą konfiguracją! W przeciwnym razie problem z odbieraniem MMS-ów będzie powtarzał zawsze, gdy dostaniesz taką wiadomość. A jak już wiesz, winna temu jest zazwyczaj źle ustawiona konfiguracja, która do pełnego sukcesu wymaga wyłączenia i włączenia telefonu.

 

Warto być sprytnym i jednocześnie uważnym, dzięki czemu można uniknąć niepotrzebnego stresu i paniki. Lepiej spożytkować nadmiar energii w inny, bardziej pożyteczny sposób!

 

Czytaj także: Jak wymienić kartę SIM na nową?

Ładowanie