30.03.2017
← Blog

5 najlepszych aplikacji do czytania na smartfonie i tablecie

Tablety można znaleźć już w wielu domach, a smartfony mają coraz większe ekrany. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wykorzystać te urządzenia do czytania książek. Tylko których aplikacji użyć?

E-booki zyskują coraz większą popularność i coraz łatwiej zdobyć pliki z książkami w wersji elektronicznej w formatach MOBI lub EPUB. W sklepach Google Play i App Store można znaleźć wiele aplikacji do czytania e-booków, które pozwalają na wygodną nawigację po treści i dostosowanie formatowania wyświetlanego tekstu. Przedstawiamy kilka z nich.

Zobacz także: Jak technologia zmieni sposób spędzania wolnego czasu?​

1. Kindle

To propozycja od Amazonu, czyli największej księgarni z e-bookami na świecie. Aplikacja spodoba się przede wszystkim osobom, które czytają książki w wersji anglojęzycznej, ale można za jej pomocą czytać również e-booki z innych źródeł. Kindle obsługuje format MOBI i synchronizuje postępy w czytaniu między różnymi urządzeniami – smartfonami, tabletami i przeznaczonymi do czytania e-booków czytnikami Kindle.

2. Legimi

Aplikacja Legimi pozwala na czytanie najróżniejszych e-booków w języku polskim dostępnych w bazie w ramach abonamentu (oferuje kilka opcji w różnych cenach). Za zryczałtowaną opłatę uzyskuje się dostęp do całego i stale rosnącego katalogu – nie trzeba płacić za każdy e-book oddzielnie. Aplikacja oferuje też synchronizację postępów między różnymi urządzeniami i jest dostępna na czytnikach sprzedawanych przez Legimi.

3. iBooks

Użytkownicy sprzętów Apple do czytania e-booków mogą używać aplikacji preinstalowanej na iPhone'ach i iPadach. iBooks pozwala czytać książki zakupione w iBookStore oraz pliki EPUB i PDF wgrane do aplikacji ręcznie. Własne e-booki można przenieść do chmury i synchronizować pomiędzy urządzeniami.

4. Google Play Books

Użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android mogą wykorzystać aplikację Google Play Books. Działa podobnie jak iBooks od Apple, ale dostępna jest tylko na sprzętach z oprogramowaniem Google.

5. Moon+ Reader

Użytkownicy smartfonów i tabletów mogą wyposażyć się także w inne aplikacje. Przykładem dobrego programu do czytania e-booków jest Moon+ Reader obsługujący przechowywane lokalnie książki w formatach MOBI, EPUB i PDF.

Czytanie na smartfonie to nie tylko e-booki

Smartfony mogą służyć do czytania książek w wersji elektronicznej, ale to niejedyne rodzaje pisanych treści, jakie można na nich konsumować. Prasa drukowana coraz częściej wydaje wersje cyfrowe swoich magazynów. Klienci Virgin Mobile mogą skorzystać ze zniżki na „Gazetę Wyborczą” w ramach Virgin OKazje.

Zobacz także: Nie masz czasu na czytanie? Spróbuj audiobooków!

Ładowanie