18.01.2018
← Blog

Nie masz czasu na czytanie? Spróbuj audiobooków!

Nie masz kiedy spokojnie usiąść do lektury? To nie oznacza, że musisz całkowicie zrezygnować z książek! Dzięki smartfonom zawsze i wszędzie możesz mieć ze sobą audiobooki.

Zapoznawanie się z ulubionymi lekturami nigdy nie było tak łatwe, jak teraz. Księgarnie internetowe dostarczają książki wprost do domu. W dzisiejszych czasach nie trzeba jednak nawet czekać na przesyłkę, by zacząć czytać nową powieść lub przydatny poradnik.

Cyfrowa książka

Książki w wersji elektronicznej można zacząć czytać od razu po ich zakupie, nawet na laptopie lub niemal każdym innym urządzeniu elektronicznym, takim jak tablet, smartfon lub dedykowany czytnik e-booków.

Dzięki smartfonom można też w prosty sposób pobierać i słuchać książki w wersji mówionej. Słuchanie audiobooków to nie tylko świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, ale też szansa na zapoznanie się z lekturą podczas wykonywania innych czynności.

Gdzie można słuchać audiobooka? Wszędzie!

Audiobooka można słuchać podczas wykonywania żmudnych prac domowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchomić odtwarzanie czytanej przez lektora książki - lub zagranego przez zespół aktorów słuchowiska pełnego muzyki i efektów dźwiękowych - podczas prasowania, gotowania, zmywania, odśnieżania itp.

Audiobooki sporą popularnością cieszą się wśród kierowców. Nie bez powodu! Podczas jazdy, zwłaszcza na długich trasach czy w gigantycznych korkach, można uruchomić odtwarzanie książki w wersji audio zamiast radia. Dzięki temu nie tylko osoby podróżujące pociągami i autobusami mogą konsumować w drodze kolejne książki.

 

Zobacz więcej: Jakie jest hasło do Wi-Fi?

 

Audiobooki na smartfony

Virgin Mobile audiobookSmartfony już dawno zastąpiły dedykowane przenośne odtwarzacze muzyczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je również do słuchania audiobooków. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednią aplikację mobilną, pobrać książkę w wersji audio do pamięci urządzenia i później cieszyć się tylko głosem lektora.

Do słuchania audiobooków można wykorzystać zwykły odtwarzacz audio w telefonie, ale jeszcze lepiej sprawdzają się dedykowane aplikacje do słuchania audiobooków, do których można wgrać książki w formacie np. MP3. Takie programy mają dodatkowe funkcje, takie jak zmiana prędkości odtwarzania.

 

Zobacz także: Apple Watch powinien mieć większy ekran

 

 

 

 

Skąd brać audibooki?

 

Źródeł audiobooków jest całe mnóstwo. Jednym z nich jest serwis Audioteka, który pozwala na kupowanie pojedynczych książek. Inny model dystrybucji stosuje serwis Storytel, który w ramach miesięcznej opłaty pozwala słuchać dowolnej książki z katalogu. 30-dniowy, darmowy dostęp do Storytel można otrzymać w ramach programu Virgin OKazje.

Niedawno na rynek audiobooków wszedł też Empik. Osoby zainteresowane audiobookami w języku angielskim powinny zwrócić swoje oczy w kierunku Audible wykupionego przez Amazon. Każda z wymienionych usług ma własną aplikację mobilną.

Zobacz także: Ile to jest jeden gigabajt?

Ładowanie