24.08.2018
← Blog

Szukasz wyprawki czy nowego mieszkania? Zrób to w Internecie, sprawnie i bezpiecznie.

Wakacje 2018 już za nami. Czas, więc na szkolną wyprawkę czy zmianę mieszkania. Gdzie i jak to zrobić? Oczywiście w Internecie i ze smartfona! Podpowiadamy jak zrobić to sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

 

Co jeszcze musisz wiedzieć o zakupach w Internecie przez telefon?

Oprócz dużej ilości GB danych przydatne są też aplikacje bankowe przez które szybko i łatwo dokonamy przelewu za wybrane zakupy i potwierdzimy transakcje. Część użytkowników boi się ich używać ze względu na bezpieczeństwo. Warto jednak zaznaczyć, że transakcje dokonywane w aplikacji są szyfrowane. Pozwala to, więc chronić nasze transakcje, a przede wszystkim pieniądze.

Dodatkowo, gdy kupujesz w sklepie internetowym sprawdź czy używa ona połączenia szyfrowanego. Jak to sprawdzić? W pasku adresu internetowego na jego początku powinna być widoczna zielona kłódka. Jeśli taką widzisz to znaczy, że wszystkie Twoje połączenia z tym sklepem jak i transakcje są szyfrowane, czyli trudne do przejęcia dla internetowych złodziei.

A co do samej wyprawki, to posłuchaj jak zadbały o nią mama i babcia!

 

 

 

 

 

 

Czas na nowe, fajne studenckie mieszkanko! Jak to zrobić?

Oczywiście przez Internet i to z telefonu. Dzięki wielu dostępnym aplikacjom, możesz przeglądać oferty mieszkań z telefonu. Ale nie musisz mieć aplikacji. Wiele portali ma już dostosowane strony do urządzeń mobilnych, przez co wyszukiwanie jest łatwe.

Ważne jest też to, aby zrobić to mądrze i bezpiecznie. Dlatego przeszukując oferty mieszkań sprawdź czy opis mieszkania jest rzetelny i czy ma odpowiednią liczbę zdjęć (pokoje, kuchnia, łazienka). Czy nikt niczego przed Tobą nie ukrywa. Z reguły nie warto tracić czasu na oglądanie lokalu, jeżeli znamy go jedynie z opisu. Nie oznacza to oczywiście, że zdjęcia zastąpią nam wizytę "w terenie".

Drugim kryterium jest cena. Jeżeli interesujące nas mieszkanie jest za drogie, warto i tak przedstawić wynajmującemu swoją propozycję ceny. Często, bowiem wolą oni niższy, ale pewny zysk od tracenia czasu (i pieniędzy) na dalsze poszukiwania potencjalnych najemców.

Pamiętajmy też, że często jedno mieszkanie pojawiać się będzie w ofertach od kilku pośredników jednocześnie. Daje nam to pole do negocjacji z pośrednikami i umożliwi zawarcie umowy na najkorzystniejszych dla nas warunkach. Może też jednak być mylące, zwłaszcza, gdy szukamy mieszkania w jednej, określonej lokalizacji.

Aby swobodnie przeprowadzić ten proces, warto mieć dużo Internetu. Ten znajdziesz w naszej ofercie GIGADAJE oraz w Planie 1, 2 lub 3 w abonamencie. Nie czekaj, działaj!

 

Virgin postpaid

Ładowanie