24.06.2019
← Blog

Zdjęcie profilowe na FB, YT i Instagram – 5 przykazań początkującego fotografa

Przemyślane zdjęcie profilowe poza wyglądem zewnętrznym zdradza usposobienie, często też nasze zainteresowania. Odwiedzający nasz profil, oglądając profilowe na FB czy Instagramie, oceniają potencjalnych znajomych. Jak zatem zrobić dobrą fotografię? Oto triki na ładne zdjęcia profilowe.

 

Fajne zdjęcia profilowe to jeden z celów aktywnego uczestnika portalu społecznościowego. Nie dziwi to wcale, pierwsze wrażenie bowiem liczy się szczególnie w rozwoju kontaktów międzyludzkich. Tymczasem pomysł na zdjęcie profilowe jest banalny.

Po pierwsze – pożegnaj się ze starym zdjęciem profilowym

Pamiętaj, że pomysł na profilowe jest najważniejszy. Dlatego postaraj się, by było spójne z Twoim stylem oraz zainteresowaniami. W ten sposób wyróżnisz się i pokażesz światu osobliwy wizerunek.

Jest okazja, by rozstać się ze swoją starą fotografią i na bieżąco aktualizować obrazki na profilowe. Jak usunąć zdjęcie profilowe z fb? Wystarczy, że na profilu głównym klikniesz kursorem w ikonę zdjęcia, wybierając opcję: „aktualizuj”.

Zobacz także: Jak przywrócić skasowane zdjęcia na smartfonie? To już nie problem!

Po drugie – zadbaj o sprzęt

Wiesz już, jak zmienić zdjęcie profilowe na fb i przy tym masz pomysł na nowe. Nadszedł czas, by pomyśleć o dobrym sprzęcie. Współczesne smartfony mają czasem parametry porównywalne do dobrych aparatów fotograficznych. Można ustawić odpowiednią korektę jasności, nasycenia, kontrastu, dodać filtry i zrobić ewentualne poprawki, by wyglądać idealnie.

Zobacz także: Smartfon z najlepszym aparatem. Oferta na każdą kieszeń

Po trzecie – hasztaguj!

Równie popularne jest zdjęcie profilowe na Instagram. W tej aplikacji grafiki muszą być opatrzone odpowiednią stylistyką. Ma być nie tylko ładnie, ale też estetycznie. Instagram został stworzony, by łapać ulotne chwile, dlatego ich oprawa nie może być nudna. Zarówno zdjęcie profilu, jak i pozostałe, może przedstawiać, np. piękne przestrzenie, w których aktualnie przebywasz.

Pamiętaj przy tym o trafnym hasztagowaniu! Nie wystarczy zwracać uwagi na te najpopularniejsze. Dlaczego? Pospolity hasztag pozwala dosłownie na sekundę pokazać światu nowe oblicze. Później ktoś inny równie szybko wskakuje na miejsce „najnowszej fotografii”. Najładniejsze zdjęcia profilowe i zarazem najbardziej pożądane zawierają hasztagi nawiązujące do elementów i uczuć, które kojarzą się z danym zdjęciem. To prosta metoda na przyciągnięcie uwagi innych osób.

Po czwarte – stwórz ciekawe zdjęcie profilowe i eksperymentuj z filtrami i programami do obróbki fotografii

Rób doświadczenia i podejmuj nowe próby w granicach zdrowego rozsądku. Nie chodzi o to, by drażnić, irytować, „razić po oczach” znajomych i odwiedzających Twój profil nowym lookiem. By zdjęcie profilowe na YT, FB czy Instagram było dobre, wykonuje się je w świetle dziennym.

Bawić się można natomiast cieniami, rozjaśniać nasycenie, choć tylko w konkretnych partiach grafiki. Warto skorzystać ze specjalnych programów do obróbki zdjęć. Ciekawe zdjęcia profilowe mają to do siebie, że powinny być niestereotypowe i z polotem.

Po piąte – rozmiar ma znaczenie

Zdjęcie profilu musi mieć odpowiednie wymiary. Często się zdarza, że zdjęcia na profil w innej rozdzielczości niż wymagana przez dany serwis wyświetlane są w zdecydowanie gorszej jakości. Nie wygląda to ani dobrze, ani profesjonalnie. Jakie wymiary ma profilowe na popularnych portalach?

  • Facebook – 180 × 180 px
  • Instagram – 110 × 110 px
  • Youtube – 800 × 800 px

 

Jak widać, zmiana zdjęcia niesie ze sobą wiele ciekawych inspiracji. Zabawne miny, wyszukane pozy na zdjęcia profilowe, a przy tym dawka niezapomnianych przeżyć to podstawa sukcesu. Owocem zabiegów będzie wizytówka konta w mediach, która wprawi w zachwyt Twoich znajomych i przede wszystkim Ciebie.

Zobacz także: Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Poznaj 5 prostych trików!​

Ładowanie