20.07.2017
← Blog

Nie tylko systemowa poczta - przegląd alternatyw na iPhone'a

Użytkownicy iPhone'ów mają dostęp do bardzo dobrej aplikacji pocztowej, będącej częścią systemu iOS, ale nie wszystkim przypadnie ona do gustu. Na szczęście w App Storze można znaleźć wiele innych programów pocztowych, które mogą z powodzeniem zastąpić Mail.app.

Systemowa aplikacja pocztowa w iPhonie to bardzo dobry program, ale użytkownicy nie są na nią skazani. W oficjalnym repozytorium z programami do systemu iOS można znaleźć wiele innych narzędzi do odbierania i pisania e-maili. Przyjrzeliśmy się im, a poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Gmail

Elektroniczna poczta od Google'a jest jedną z najczęściej wykorzystywanych skrzynek, ale niezbyt dobrze działa w systemowej aplikacji Poczta na iPhone'a i nie obsługuje np. powiadomień typu push. Na szczęście Google przygotowało aplikację Gmail na iOS, która pozwala wygodnie zarządzać korespondencją.

Gmail na iPhone'a to niezbyt zaawansowana aplikacja, ale spełnia dobrze swoje zadanie i oferuje wszystkie istotne funkcje znane z webowej wersji poczty Google'a. Bardzo przydatnym dodatkiem w programie znanym z Gmaila na komputery jest opcja cofnięcia wysłanej wiadomości, jeśli użytkownik pospieszy się z wciśnięciem przycisku wyślij.

Inbox

Inbox to nakładka na pocztę Gmail przygotowana przez Google'a, która łączy skrzynkę pocztową z listą zadań. Wiele osób zdecydowało się za jej pośrednictwem korzystać z Gmaila, a aplikacja mobilna pozwala przenieść nawyki wyrobione w webowej wersji na smartfon.

Inbox pozwala sortować pocztę przychodzącą na wiele różnych sposobów, co ułatwia się odnaleźć w gąszczu zalewających codziennie skrzynkę wiadomości i jest w stanie przypisać je do konkretnych grup po automatycznym przeanalizowaniu treści. Nie zabrakło mechanizmu, który przypomina o wybranych wiadomościach w późniejszym terminie.

Czytaj także: Czy rozwój technologii właśnie zatacza koło?

Outlook

Microsoft ma swój własny system operacyjny, ale Windows 10 Mobile nigdy nie okazał się ogromnym sukcesem. Na szczęście programy firmy z Redmond można znaleźć również w sklepach z aplikacjami na systemy konkurencyjnych firm. Dzięki temu osoby korzystające z narzędzi Microsoftu na komputerach osobistych mogą korzystać z nich również na smartfonach Apple'a.

Jedną z aplikacji Microsoftu, którą można zainstalować na iPhonie, jest Outlook. Aplikacja bazuje na bardzo lubianym przez użytkowników Accompli, którego twórców wykupiła firma z Redmond. Outlook na iPhone'a świetnie integruje się z innymi usługami Microsoftu. Wbudowano w nią kalendarz oraz narzędzie do sprawnego odpowiadania na zaproszenia na spotkania.

Spark

Użytkownicy poszukujący aplikacji pocztowej nie od ogromnej korporacji, a od małej firmy mającej świetne pomysły, powinni przyjrzeć się Spark. Aplikacja przypadnie do gustu osobom, które muszą dziennie przetworzyć mnóstwo e-maili, a interfejs nastawiony jest przede wszystkim na produktywność.

Spark samodzielnie filtruje i sortuje pocztę i np. wyświetla nieprzeczytaną pocztę zawsze na samym szczycie listy, a newslettery i maile o charakterze marketingowym przenosi do dedykowanej im sekcji, by oddzielić je od ważnych e-maili o charakterze służbowym lub prywatnym.

Każdą wiadomość odebraną w aplikacji Spark można potraktować jak wpis na liście zadań, a Spark będzie przypominał o tym, że trzeba zareagować na daną wiadomość w dogodnym terminie - niezależnie, czy użytkownik chce się zająć nią później tego samego dnia czynp. dopiero za tydzień.

AirMail

Użytkownicy, którzy poszukują aplikacji pocztowej, powinni przyjrzeć się AirMail. Aplikację wyróżnia przede wszystkim mnogość opcji modyfikacji interfejsu. Użytkownik może niemal dowolnie modyfikować to, co będzie wyświetlane na ekranie oraz jaką funkcję będą realizować poszczególne gesty.

W zarządzaniu pocztą pomaga bardzo wygodny mechanizm tworzenia folderów i etykiet oraz integracja AirMail z kilkudziesięcioma usługami online. Treść otrzymanych wiadomości można bardzo szybko przenieść do zupełnie innego programu. Nie zabrakło też zaawansowanej wyszukiwarki.

Zobacz także: Mobilna telewizja na wakacje - przegląd aplikacji VOD

Ładowanie