27.04.2021
← Blog

Aplikacje do liczenia kalorii – 4 propozycje i wskazówki, jak wybrać najlepszą

Aplikacje do liczenia kalorii powinny być przede wszystkim darmowe i intuicyjne. Ważne jest też to, aby działały bez zarzutu i zachęcały do korzystania z kalkulatora. Sprawdź, która aplikacja do liczenia kalorii będzie najlepsza i jakie funkcje skutecznie zmotywują cię do rezygnacji z ulubionej przekąski.

 

Aplikacja do liczenia kalorii ułatwi prowadzenie diety i kontrolę liczby spożywanych kalorii. Dzięki niej bez problemu zaplanujesz jadłospis na cały dzień.

Najlepsza aplikacja do liczenia kalorii – najważniejsze cechy

Korzystanie z aplikacji dietetycznych traktuj jako wsparcie w utrzymywaniu zdrowego stylu życia i smukłej sylwetki. Pamiętaj, że mobilny kalkulator nie zastąpi porad dietetyka, a jedynie pomoże w zoptymalizowaniu dziennej liczby kalorii. Do najważniejszych kryteriów wyboru należy przede wszystkim cena i łatwość obsługi. 

Darmowa aplikacja do liczenia kalorii

Darmowa aplikacja do liczenia kalorii zachęci cię bardziej niż wersja płatna. To oczywiste, że potrzebujesz czasu, zanim przyzwyczaisz się do używania jednego kalkulatora i zaczniesz regularnie wprowadzać do niego listę posiłków. Warto wypróbować kilka opcji, a następnie porównać działanie różnych aplikacji. Z czasem, gdy już wybierzesz swojego faworyta, wizja dopłaty np. za dodatkowe funkcjonalności będzie łatwiejsza do zaakceptowania niż opłata startowa za korzystanie z aplikacji.

Dobra aplikacja do liczenia kalorii – wszechstronna i intuicyjna

Kolejną istotną cechą jest intuicyjność. Panel powinien być łatwy w obsłudze, bo dzięki temu zachęci cię do korzystania z kalkulatora. W ten sposób skróci się czas potrzebny do nauczenia się obsługi aplikacji. Liczą się też płynne przejścia między zakładkami i obszerna baza produktów spożywczych. Jeśli okaże się, że większości składników z twojego codziennego menu nie ma w spisie aplikacji, szybko zniechęcisz się i przestaniesz jej używać.

Aplikacja do liczenia kalorii na telefon powinna oferować coś więcej niż tylko podstawowe funkcje. Najlepiej, aby miała przepisy na różne dania i przykładowe zestawy treningowe. Dodatkową motywacją będą też grupy wsparcia, do których możesz dołączyć i wymieniać się doświadczeniami z innymi użytkownikami. 

Przeczytaj również: 7 najlepszych aplikacji dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania

Przydatną funkcję stanowi również komunikowanie liczby spożytych kalorii oraz informacja o tym, ile jeszcze zostało do ustalonego limitu. W ten sposób łatwiej będzie ci zarządzać kolejnymi posiłkami. 

Aplikacja do liczenia kalorii ze skanerem kodów i estetycznym interfejsem

Funkcjonalnością, która ułatwi ci dodawanie produktów do listy, jest skaner kodów. Dzięki niemu łatwo wyszukasz wszystkie składniki w bazie i zaoszczędzisz czas na wpisywaniu ich ręcznie. Aplikacja do liczenia kalorii w iPhonie lub innym telefonie powinna też mieć estetyczny interfejs. Najlepiej, aby opierał się on na energetycznych kolorach, które, za każdym razem, gdy włączysz aplikację, zadziałają jak zastrzyk energii i optymizmu.

 

Jaką aplikację do liczenia kalorii wybrać? 4 propozycje

Do jednych z najsłynniejszych i najchętniej wybieranych aplikacji do liczenia kalorii należą FatSecret, Fitatou, YAZIO i MyFitnessPal.

  • FatSecret – jej zaletą jest obsługa w kilku językach i opcja ustawienia przypomnień o posiłku. Korzystając z tego kalkulatora, zrobisz zdjęcia zjadanych produktów i na tej podstawie obliczysz ich kaloryczność. Możesz prowadzić własny dzienniczek żywieniowy. Obsłużysz go nie tylko na telefonie, lecz także na tablecie lub komputerze. Aplikacja ma prosty wygląd i nieskomplikowany interfejs. Oferuje dużą bazę produktów oraz łatwe dodawanie brakujących składników. 

  • Fitatou – zainstalujesz ją na telefonie z iOS i Androidem. Jest łatwa w obsłudze i ma skaner produktów. Możesz ją sparować z programami i sprzętami monitorującymi twoją aktywność fizyczną, a w bazie znajdziesz też różne ćwiczenia z liczbą kalorii, które spalisz po wykonaniu wysiłku. Fitatou ma dużą listę produktów przeanalizowanych przez dietetyków i ekspertów żywienia. 

  • MyFitnessPal – koncentruje się przede wszystkim na monitorowaniu aktywności fizycznej. Ma wbudowaną bazę ćwiczeń i daje ci możliwość kontaktowania się z innymi użytkownikami kalkulatora. To aplikacja do liczenia spalonych kalorii z opcją ważenia dobowej kalorii w posiłkach. Czytelny interfejs sprawia, że bez trudu możesz dodać autorskie dania i określić indywidualne cele. 

  • YAZIO – to aplikacja do liczenia kalorii na iOS. Znajdziesz ją na platformie sklepu Apple. Jest narzędziem z wbudowanym dziennikiem odżywiania i skanerem kodów kreskowych. Zależnie od wybranego wariantu możesz planować swoją wagę i pracę nad mięśniami. Aplikacja daje też szansę przetestowania posiłków oraz odkrywania nowych smaków i sposobów gotowania.

Zobacz także: Myślisz sobie - co to za piosenka - jest na to aplikacja!

Ładowanie