25.03.2021
← Blog

7 najlepszych aplikacji dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania

Aplikacje do biegania monitorują przebyty dystans, tempo i spalone kalorie. Niektóre mają też funkcję wyświetlania prędkości biegu oraz czasu. Najlepsza aplikacja do biegania ma również moduł planów treningowych, które wspomagają odchudzanie i ułatwiają utrzymanie sprawności fizycznej.

 

Darmowa aplikacja do biegania najczęściej ma możliwość zintegrowania z portalami społecznościowymi. Dzięki tej funkcji można na bieżąco śledzić postępy swoich znajomych i poznawać nowe trasy biegowe. 

Aplikacja do biegania dla początkujących

Jeżeli jesteś osobą początkującą i dopiero zaczynasz przygodę z treningami biegowymi, postaw na prostą w obsłudze aplikację „Bieganie dla początkujących”. Korzystając z tego programu, zmniejszysz ryzyko zniechęcenia się i popełnienia podstawowych błędów, jak np. zbyt szybkie bieganie czy wyznaczanie sobie za długich dystansów. Aplikacja ma 4 główne poziomy, każdy kolejny odblokowuje się po przejściu poprzedniego. Do dyspozycji masz stopień: prosty, pośredni, zaawansowany i biegacz. Po przejściu wszystkich etapów będziesz w stanie pokonać dystans 5–10 kilometrów bez zatrzymywania się. Pierwsze 15 dni użytkowania aplikacji masz za darmo. Po upływie okresu próbnego możesz zadecydować, czy warto wykupić wersję premium, czy lepiej wypróbować inny program.

 

Aplikacja do biegania z planem treningowym

„Running To Lose Weight” to propozycja aplikacji, w której dostępne są plany treningowe. Znajdziesz tu różnorodne marszobiegi, sprinty, interwały i biegi na określonym dystansie. Stopień zaawansowania możesz dostosować do swoich możliwości i umiejętności. Aplikacja łatwo synchronizuje się z większością odtwarzaczy muzycznych, umożliwiając Ci słuchanie muzyki w tle. Twoje trasy biegowe będzie śledził i zapisywał wbudowany czujnik GPS.

 

Aplikacja do wyznaczania trasy biegu

Aplikacje do biegania sprawią, że twój trening stanie się bardziej urozmaicony. Jedną z propozycji, w której wyszukasz najlepsze trasy do przemierzenia, jest „Sports Tracker”. Program pozwoli ci tworzyć plany treningowe i budować statystyki. Jako użytkownik możesz określić typ mapy (do wyboru masz zwykłą i satelitarną) oraz podglądać osiągnięcia innych biegaczy. Aplikacja nie wymaga logowania do wersji portalowej, ponieważ mobilna edycja „Sports Tracker” pokazuje nawet najbardziej szczegółowe parametry. To wygodna opcja, która ułatwia użytkowanie podczas biegu.

 

Aplikacja do biegania na telefon

„Nike+Run Club” to przejrzysta i wygodna w użytkowaniu aplikacja dla biegaczy. Ma precyzyjnie dopracowany interfejs i wbudowany odtwarzacz muzyki. Dzięki temu sprawdzisz swoje osiągnięcia bez konieczności wyłączania ulubionej piosenki. Wyprodukowana przez Nike apka ma rozbudowane funkcje społecznościowe, dzięki czemu porównywanie dystansów i wyników z osiągnięciami znajomych oraz publikowanie zdjęć z treningu jest szybsze i łatwiejsze.

 

Zobacz także: Aplikacje do muzyki na telefon. Jak najlepiej słuchać i znajdywać utwory

 

Darmowa aplikacja do biegania

Na rynku znajdziesz wiele aplikacji do biegania za darmo. Jedną z nich jest „Google Fit”, którą można zsynchronizować z innymi programami do monitorowania aktywności. Funkcjonalność ta sprawia, że nawet jeżeli przestaniesz używać konkretnej aplikacji, zapisane przez nią wyniki będą dalej dostępne na twoim indywidualnym koncie Google. Program „Google Fit” jest uniwersalny i współpracuje z różnymi urządzeniami, m.in. opaskami do biegania. 

 

Aplikacja do biegania z opcją ustalania celów treningowych

Jeżeli zależy ci głównie na tym, aby apka wyznaczała codzienne cele i wysyłała powiadomienia o ich realizacji, rozważ instalację „Zeopoxa Bieganie & Jogging”. Z pomocą tego programu łatwiej ustalisz nowy plan na każdy dzień i będziesz dowolnie modyfikować np. liczbę kalorii lub kilometrów, jakie planujesz przebiec. Użyteczną opcją jest również możliwość śledzenia swoich rekordów. Znajdziesz tam m.in. najwyższe tempo swojego biegu bądź najlepszy czas na danej trasie.

 

Zobacz także: Aplikacja „Pogoda”. Jaka jest najlepsza darmowa aplikacja pogodowa?

 

Aplikacja dla biegaczy z elektronicznym trenerem

„RunKeeper” to coś dla osób, które szukają motywacji do większego wysiłku. W trakcie biegu elektroniczny trener będzie dawał ci wskazówki, jakie aspekty możesz poprawić i co robić, aby biegać bardziej efektywnie. „RunKeeper”, podobnie jak inne aplikacje do biegania, daje możliwość śledzenia tempa biegu, czasu treningu oraz pokonanego dystansu i spalonych kalorii. 

Aplikacje do biegania sprawiają, że treningi są skuteczniejsze. Dzięki nim określisz, jakie aspekty twojej aktywności fizycznej nadają się do poprawy i jak duże robisz postępy. Apki pozwolą ci wyznaczać cele treningów i nowe trasy do przebiegnięcia.

Ładowanie