13.01.2020
← Blog

Aplikacje do muzyki na telefon. Jak najlepiej słuchać i znajdywać utwory

Aplikacje do muzyki umożliwiają słuchanie utworów, zapisywanie ich i odtwarzanie w trybie offline, a nawet tworzenie własnych dzieł. Przedstawiamy najlepsze aplikacja do muzyki na telefony z systemem Android i iOS.


Istnieje szereg różnorodnych aplikacji na telefon, które umilą nam czas i pozwolą odkryć nowości w świecie muzyki. Do takich programów należą m.in.: YouTube, Spotify, Tidal, SoundCloud i wiele innych. Jakie warto pobrać?

Najlepsze aplikacje do słuchania muzyki na telefonie

Dużą zaletą aplikacji muzycznych jest możliwość nie tylko słuchania muzyki, lecz także jej pobierania, co bywa szczególnie przydatne, gdy jesteśmy offline. Istnieją programy rozpoznające piosenki z otoczenia, a nawet takie, które umożliwiają rozwijanie swojego talentu dzięki funkcji karaoke. Za pomocą większości aplikacji użytkownicy tworzą własne playlisty, które następnie mogą udostępnić znajomym. Niektóre programy pozwalają na nagrywanie, a jeszcze inne na oglądanie koncertów ulubionych wykonawców.

Jedną z najpopularniejszych i lubianych aplikacji do słuchania muzyki jest Spotify, która jest dostępna również w wersji Premium. Takie rozszerzenie pozwala na pobieranie muzyki, zmianę utworów w dowolnej chwili, a także gwarantuje brak reklam. Jakość dźwięku w wersji Premium jest jeszcze lepsza, a z subskrypcji możemy zrezygnować w dowolnej chwili. Ze Spotify korzysta się też na tablecie, laptopie lub komputerze. Istnieje możliwość tworzenia playlist, składanek z najczęściej odtwarzanych utworów, a także słuchania ciekawych podcastów. Interesującą aplikacją do odtwarzania muzyki podobną do Spotify jest SoundCloud, która daje możliwość słuchania utworów ulubionych artystów oraz stacji radiowych. Aplikacja pozwala również pomijać utwory oraz nagrywać dźwięki, które następnie można udostępnić w mediach społecznościowych. Shazam z kolei to świetna aplikacja do odnajdywania muzyki słyszanej w radiu lub w klubie. Aplikacja do rozpoznawania utworów kieruje nas na inne serwisy, na których możemy posłuchać całej piosenki. Inną aplikacją pełniącą takie same funkcje jest musiXmatch, która umożliwia dodatkowo wyszukiwanie utworów po wpisaniu kilku zapamiętanych przez nas słów.

Aplikacją przeznaczoną do odtwarzania muzyki w systemie iOS jest wspomniana już wcześniej Spotify, która przyciąga wielu melomanów. Inną aplikacją dla iOS jest Musi przeznaczona do odtwarzania muzyki w tle. Program pozwala słuchać utworów z playlisty YouTube, którą trzeba wcześniej zaimportować do Musi. Darmową aplikacją do słuchania muzyki na telefonach iPhone jest również MusiCloud. Umożliwia ona pobieranie muzyki z Internetu, a dodatkowo przesyła utwory do chmury.

Zobacz także: Aplikacje do szkoły ‒ jakie apki przydadzą się uczniom do nauki?​

Aplikacja do słuchania muzyki bez internetu

Niektóre programy dają więcej możliwości niż tylko słuchanie utworów oraz udostępnianie ich na profilach społecznościowych. Deezer to aplikacja do słuchania muzyki offline za darmo. Nawet przy braku połączenia z Wi-Fi czy siecią Deezer w wersji Premium pozwala na odtwarzanie wszystkich utworów i pomijanie ich bez żadnych przeszkód. Inne aplikacje do słuchania muzyki offline to – oprócz Spotify, SoundCloud i Deezer – także Pandora Music i Gaana. W przypadku programu Gaana mamy możliwość odtwarzania wyłącznie utworów indyjskich i z Bollywood. Aby słuchać muzyki w trybie offline, należy najpierw ją pobrać, np. Korzystając z sieci Wi-Fi.

Jakie aplikacje do tworzenia muzyki są najlepsze?

Dla niektórych aplikacje do słuchania lub pobierania muzyki nie są wystarczające. Całe szczęście liczba różnorodnych programów jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonałym rozwiązaniem dla pasjonatów muzyki będzie aplikacja do tworzenia własnych utworów. Jedną z najpopularniejszych jest Syntrax, która pozwala komponować utwory nawet przy użyciu ośmiu ścieżek stereofonicznych. Inną aplikacją do robienia muzyki jest DJ Party Mixer w wersji płatnej, która pozwala miksować nagrania, zmieniać tempo utworów i tworzyć przejścia. Ostatnim z najpopularniejszych programów do muzyki jest ZooZ Beat, przeznaczona dla amatorów, którzy chcą pobawić się w DJ-a. ZooZ Beat jest dostępna w wersji darmowej (okrojonej) oraz płatnej, która umożliwia komponowanie utworów za pomocą gestów. Mogą z niej korzystać również użytkownicy telefonów marki Apple. Możliwość robienia muzyki na telefonie jest świetną zabawą i okazją do tworzenia ciekawych dźwięków.

Zobacz także: Pięć najlepszych aplikacji na studia

Ładowanie