02.12.2019
← Blog

Jak odzyskać skasowane SMS-y – Android, iPhone i Windows

Utraciłeś ważne dla Ciebie wiadomości i zastanawiasz się, jak odzyskać skasowane z telefonu SMS-y? Nie zawsze musisz korzystać z usług profesjonalistów. Podpowiadamy, jak przywrócić SMS-y w telefonie z systemem Android, iPhone oraz Windows Phone.

 

Odzyskanie skasowanych SMS-ów na telefonach z systemem Android lub iOS jest możliwie, pod warunkiem, że użyjesz odpowiedniego oprogramowania. W przypadku Windows Phone proces przywrócenia danych jest trudniejszy, ale nadal można go przeprowadzić.

Co musisz wiedzieć, aby odzyskać skasowane SMS-y?

Zanim przejdziemy do praktycznych porad, jak odzyskać skasowane SMS-y, odrobina teorii na temat samych przygotowań. Jeśli utraciłeś ważne dla siebie dane, postaraj się nie korzystać z telefonu aż do rozpoczęcia procedury odzyskiwania. Dzięki temu zwiększysz szansę na to, że utracone wiadomości nie zostaną nadpisane i będziesz mógł je bez problemu odczytać.

W sieci pełno jest poradników dotyczących tego, jak odzyskać skasowane SMS-y z telefonu. Wszystkie sugerują, że to proste zadanie, a próba przywrócenia wiadomości zawsze kończy się sukcesem. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. Czasami udaje się odzyskać tylko część danych, innym razem możliwe jest ich odczytanie, ale nie trwałe zapisanie. Pamiętaj o tym, przystępując do procesu odzyskiwania utraconych SMS-ów.

Zobacz także: Sieć komórkowa – co to jest, jak działa i kiedy powstała w Polsce?

Jak odzyskać skasowane SMS-y? Android

Odzyskiwanie skasowanych wiadomości teoretycznie powinno być całkiem proste, ale zależy przede wszystkim od tego, jak dawno skasowaliśmy interesującego nas SMS-a. W niektórych przypadkach udaje się odzyskać dane nawet sprzed roku czy dwóch. Niezależnie od systemu operacyjnego i danej sytuacji do odzyskania wiadomości potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie.

Jeśli chodzi o programy, które mogą pomóc odzyskać skasowane SMS-y z telefonu z systemem Android, to wybór jest całkiem spory. Do najpopularniejszych z nich należą: SMS Recovery oraz FonePaw Android Data Recovery. Obsługują wszystkie najnowsze modele telefonów z systemem Android, ale pełną funkcjonalność oferują tylko wtedy, gdy zdecydujemy się wykupić płatną licencję.

Odzyskiwanie utraconych wiadomości SMS w wypadku Androida sprowadza się do:

  • rootowania telefonu – wykonaj je, zanim przystąpisz do innych czynności;
  • instalacji odpowiedniego oprogramowania – w zależności od programu zainstaluj go na telefonie lub komputerze;
  • uruchom program i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby odzyskać dane – korzystając z darmowych wersji, najprawdopodobniej nie będziesz mógł nic zapisać, ale z powodzeniem odczytasz utracone wiadomości.

Zobacz także: Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Poznaj 5 prostych trików!

Jak odzyskać skasowane SMS-y z iPhone’a?

Aby odzyskać skasowane SMS-y z telefonów iPhone, należy postąpić tak samo, jak we wcześniej opisanej sytuacji – musimy skorzystać z odpowiedniego oprogramowania. W tym wypadku będą to programy Apple’a, czyli iCloud oraz iTunes lub oprogramowanie zewnętrzne, na przykład wspomniany już FonePaw Android Data Recovery.

iCloud umożliwia archiwizację SMS-ów. Wystarczy więc zalogować się w serwisie za pomocą Apple ID i kliknąć ikonę „Wiadomości”.

iTunes wymaga podłączenia smartfona do komputera. Gdy otrzymasz dostęp do telefonu, skorzystaj z opcji „Podsumowanie”, a następnie „Odtwórz kopię zapasową”. Pamiętaj tylko, że odtworzenie kopii zapasowej powoduje zastąpienie wszystkich aktualnych danych plikami znajdującymi się w telefonie w dniu jej tworzenia, przez co najnowsze wiadomości mogą stać się niedostępne!

Odzyskiwanie SMS-ów z iPhone’a za pomocą programów zewnętrznych przebiega tak samo, jak w wypadku urządzeń z Androidem.

Odzyskiwanie skasowanych SMS-ów w systemie Windows Phone

Szukasz odpowiedzi na pytanie, jak odzyskać skasowane SMS-y na telefonach z Windows Phone? Cóż, w tym wypadku nie masz wielu możliwości. Możesz spróbować przywrócić kopię zapasową z okresu przed usunięciem ważnej wiadomości. Jeśli jednak nie wykonałeś wcześniej kopii danych, pozostaje skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych.

Zobacz także: Tryb samolotowy w telefonie – co to jest, do czego służy i jak go wyłączyć?

Ładowanie