Wyszukaj artykuł

Blog / 3

07.02.2023

Jak włączyć krokomierz w telefonie? Obserwuj ilość kroków i kontroluj swoją dzienną aktywność

Dbanie o odpowiednią dzienną dawkę aktywności fizycznej jest ważne dla zachowania dobrej kondycji i zdrowia. Obecnie pozwalają kontrolować ją specjalne aplikacje na smartfona. Jedną z nich jest krokomierz. Pozwala określić, ile kroków zrobiłeś np. danego dnia. Może to motywować, by chodzić więcej i częściej, co dobrze wpłynie na formę. Jak działa aplikacja krokomierz w telefonie?
Czytaj →
02.01.2023

Dlaczego warto korzystać z trybu „nie przeszkadzać”? Zalety rozwiązania

Współczesne smartfony mają wiele ciekawych funkcji dodatkowych, które przydają się w różnych sytuacjach. Takim rozwiązaniem jest tryb „nie przeszkadzać”. To dość niedoceniana opcja, która może okazać się bardzo użyteczna. Jak działa tryb „nie przeszkadzać” i kiedy warto go włączyć?
Czytaj →
02.12.2022

Jak włączyć przekazywanie połączeń i kiedy przyda się ta usługa?

Przekierowanie połączeń to niezwykle użyteczna usługa. Przydaje się w wielu sytuacjach. Zgodnie z nazwą polega na przekazaniu połączenia na inny numer niż ten, na który dzwoni dana osoba. Można ją uaktywnić na wszystkich telefonach, bez względu na rodzaj systemu operacyjnego. Tę usługę zapewnia też większość operatorów sieci komórkowych, zwłaszcza w przypadku ofert abonamentowych. Jak włączyć przekierowanie połączeń? Dlaczego warto to zrobić?
Czytaj →
28.10.2022

Jak sprawdzić, czy mój telefon jest na podsłuchu?

Dla wielu osób smartfon to nie tylko narzędzie do komunikowania się, lecz także urządzenie do robienia zakupów, obsługiwania aplikacji bankowych i przechowywania prywatnych danych. Jeżeli niepożądana osoba zyska do niego dostęp, dowie się wszystkiego na temat właściciela. Może do tego użyć podsłuchu. Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?
Czytaj →
04.10.2022

Funkcja phone clone – jak działa klonowanie smartfona i jakie dane można w ten sposób przenieść?

Zmiana telefonu wiąże się nie tylko z radością z nowego sprzętu. Konieczne jest też przeniesienie ważnych danych z poprzedniego urządzenia. Ręczne kopiowanie pochłania niestety sporo czasu i energii. A gdyby tak to uprościć? Dzięki funkcji phone clone sprawnie i bezproblemowo można przenieść kluczowe informacje z jednego smartfona na drugi. Jak działa klonowanie telefonu?
Czytaj →
19.09.2022

Co to jest Face ID? Działanie i zastosowanie

Firmy produkujące smartfony cały czas prześcigają się we wprowadzaniu coraz to nowszych funkcji w swoich urządzeniach. Ich celem jest zwiększenie komfortu użytkowników podczas korzystania ze sprzętu mobilnego. Wyjątkowo ciekawe rozwiązanie, obecne na rynku już od kilku lat, to Face ID. Funkcja ta ułatwia odblokowywanie telefonu. Jak działa Face ID i czy naprawdę jest przydatne?
Czytaj →
19.09.2022

Backup – co to znaczy? Czy kopia zapasowa w telefonie jest przydatna?

Smartfon to prawdziwy skarbiec pełen różnorodnych danych. Niektóre są mniej, inne bardziej ważne – wszystkie warto jednak zabezpieczyć na wypadek potencjalnej utraty. Najlepiej zrobić więc backup, czyli tzw. kopię zapasową. To bardzo proste, a przy tym może zaoszczędzić wiele niepotrzebnego stresu i problemów. Co to jest kopia zapasowa i dlaczego warto ją wykonać?
Czytaj →
18.07.2022

Jak chronić prywatność i zabezpieczyć smartfon przed hakerami?

Współcześnie smartfon to prywatne centrum dowodzenia. Posługując się nim, płacisz za zakupy, zlecasz przelewy, przeglądasz internet oraz media społecznościowe i kontaktujesz się z rodziną, pracodawcą, klientami i przyjaciółmi. Każda z tych czynności sprawia, że w pamięci telefonu gromadzą się ważne dane, takie jak np. hasła do kont bankowych – a to łakomy kąsek dla złodziei. Jak zabezpieczyć telefon przed hakerami? Podpowiadamy!
Czytaj →
18.07.2022

Częstotliwości 5G – co warto o nich wiedzieć?

Sieć 5G to technologia mobilna piątej generacji – standard sieci komórkowej będący następcą 4G. Rozwój 5G ma pozwolić osiągnąć większą prędkość pobierania i wysyłania oraz zmniejszyć opóźnienia w transmisji. Sprawdź, jakie częstotliwości 5G wykorzystywane są w Polsce.
Czytaj →
Załaduj więcej
Ładowanie