Wyszukaj artykuł

Blog / 3

18.07.2022

Telefony alarmowe – numery, które ratują życie

Mimo że na co dzień nie myślisz o sytuacjach zagrażających twojemu życiu i zdrowiu, znajomość numerów alarmowych jest niezwykle ważna. Telefon na pogotowie ratunkowe, straż miejską, policję czy pogotowie gazowe może uratować życie twoje lub innych osób. Sprawdź, jakie są najważniejsze telefony ratunkowe i kiedy dzwonić na numery alarmowe w Polsce
Czytaj →
18.07.2022

Nie mogę wysłać MMS-a. Dlaczego?

Chcesz wysłać MMS-a, ale na ekranie telefonu widzisz komunikat, że jest to niemożliwe? To jeden z bardzo powszechnych problemów, z jakimi zmagają się użytkownicy smartfonów. Sprawdź, co zrobić, gdy nie można wysłać MMS-a.
Czytaj →
18.07.2022

Jak działa żyroskop w telefonie i jak go włączyć?

Nowoczesne smartfony są wyposażone w rozmaite czujniki, których zadaniem jest zwiększenie funkcjonalności urządzenia i ułatwienie obsługi użytkownikowi. Jednym z takich rozwiązań jest żyroskop w telefonie, który wykorzystuje się m.in. podczas używania niektórych gier i aplikacji. Sprawdź, jak włączyć żyroskop w telefonie i jakie telefony mają żyroskop.
Czytaj →
18.07.2022

VoLTE – co to jest i jakie daje możliwości?

Wyobraź sobie, że masz możliwość swobodnego wykonywania połączeń telefonicznych przy użyciu bezprzewodowej, dowolnej sieci Wi-Fi w Polsce i za granicą. Do tego najwyższa jakość rozmów oraz opcja wysyłania i odbierania wiadomości SMS i MMS przy użyciu sieci LTE i brak dodatkowych opłat. Brzmi zachęcająco? Sprawdź, co to jest VoLTE i na jakiej zasadzie działa.
Czytaj →
18.07.2022

Numer IMEI – jak go sprawdzić i co to takiego?

Numer IMEI to unikatowy kod, który ma każdy telefon komórkowy. To ważny identyfikator, który pozwala np. na zablokowanie skradzionego urządzenia. Podpowiadamy, jak sprawdzić IMEI i z czego się składa.
Czytaj →
15.07.2022

Ethernet – co to jest i jak go podłączyć?

Internet do komputera może trafić drogą przewodową lub bezprzewodową. W sieci kablowej najczęściej wykorzystywany jest standard Ethernet. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć, jakie typy złączy Ethernet dostępne są na rynku i co jest lepsze – Wi-Fi czy „internet na kablu”?
Czytaj →
15.07.2022

Tryb samolotowy w telefonie – co to jest, do czego służy i jak go wyłączyć?

Wyobraź sobie funkcję Twojego smartfona, która z jednej strony daje Ci odrobinę spokoju i prywatności, a z drugiej dba o bezpieczeństwo Twoje i osób w Twoim otoczeniu. Taką rolę pełni właśnie tryb samolotowy, znany także jako tryb offline, czyli specjalna opcja telefonów komórkowych przeznaczona do włączania na czas podróży liniami lotniczymi.
Czytaj →
15.07.2022

Jak działa i na czym polega technologia Wi-Fi-direct?

Chcesz szybko i bez żadnych komplikacji udostępniać dane swoim znajomym? A może zastanawiasz się, jak bez użycia kabla przenieść zdjęcia z aparatu na laptop? Taką możliwość daje Wi-Fi Direct, czyli technologia, która wykorzystuje zalety protokołu Bluetooth i sieci Wi-Fi. Sprawdź, jak włączyć Wi-Fi Direct w laptopie czy telefonie. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się szybkim i bezpiecznym transferem danych.
Czytaj →
12.07.2022

Jak zastrzec numer jednorazowo i na stałe?

Zastrzeganie numeru to funkcja, która sprawia, że numer telefonu staje się niewidoczny dla innych, a ty możesz dzwonić anonimowo. Taką opcję można włączyć jednorazowo lub na stałe. Sprawdź, jak ukryć numer w różnych modelach telefonów i u różnych operatorów.
Czytaj →
Załaduj więcej
Ładowanie