10.10.2019
← Blog

Aplikacja do nauki angielskiego – samodzielna i szybka nauka w domu

Nauka języków obcych online za darmo jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Aplikacje umożliwiają poznawanie nowych słówek, wypełnianie testów i zdobywanie wiedzy z coraz wyższych poziomów zaawansowania. Jakie są najlepsze aplikacje do nauki angielskiego?

 

Nauka języka angielskiego online jest szybką metodą na poznanie nowych słówek i gramatyki. Niektóre z programów umożliwiają nawet… nawiązywanie nowych znajomości! Poznaj najlepsze aplikacje do nauki angielskiego.

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Nauka języka angielskiego w domu może być mniej lub bardziej efektywna. Wszystko zależy od naszego nastawienia, motywacji, a także pomocy naukowych. Dobrym sposobem na samodzielną naukę angielskiego jest skorzystanie z dobrodziejstw XXI wieku, jakimi są aplikacje. Z takich programów mogą korzystać całe rodziny – zarówno dzieci, jak i dorośli, w tym nawet seniorzy. Najmłodsi opanowują języki obce stosunkowo najszybciej, dlatego aplikacje do nauki angielskiego będą dla nich doskonałą formą nauki i źródłem rozrywki w jednym. Aplikacje mobilne to świetna alternatywa dla książek, płyt CD i filmów – często są darmowe, a ilość materiału do opanowania nie przytłacza. Ponadto samodzielna nauka angielskiego z aplikacjami wcale nie musi być żmudna i trwająca wiele godzin. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut dziennie, a efekty będą widoczne szybciej niż można przypuszczać.

Zobacz także: Aplikacja do beatboxu dla dzieci

Nauka języka angielskiego za darmo?

Aplikacje do nauki angielskiego wcale nie muszą być drogie i trudne w obsłudze, wiele z nich jest… bezpłatne! Jedną z najpopularniejszych darmowych aplikacji do nauki angielskiego jest „Duolingo”. Nauka z tym programem nie jest nudna, bazuje na system nagród i umożliwia przechodzenie na kolejne etapy trudności. Za każde osiągnięcie otrzymuje się trofea, dzięki czemu nauka angielskiego na smartfonie jest zabawna i chętnie korzystają z niej zarówno dzieci, jak i dorośli. Ten program mogą używać nie tylko osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z językiem obcym, lecz także ci, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o dodatkowe słówka, zdania, lepiej opanować czasy i gramatykę. Angielski za darmo z „Duolingo” jest więc przyjemnością i sposobem na pożyteczne spędzenie czasu. Aplikację uznaje się za jedną z najlepszych do rozpoczęcia przygody z nowym językiem. Jej interfejs jest prosty, a każde zadanie czytelne. Za jedyną wadę „Duolingo” może być przez niektórych postrzegana konieczność stałego połączenia z internetem. Kolejny program do nauki angielskiego to „Angielski – Ucz się języka” pozwalający na naukę słówek, gramatyki i idiomów. Aplikacja ma posegregowane działy, jest spójna i prosta w obsłudze. Ponadto, w przeciwieństwie do innego darmowego programu, „Duolingo”, nie wymaga dostępu do Internetu, dlatego można z niej korzystać dosłownie wszędzie. Inna aplikacja do nauki angielskiego na Androidzie to „English Grammar Test” przeznaczona dla bardziej zaawansowanych osób. Niestety nie umożliwia ona nauki podstawowej, tylko rozwiązywanie testów i przyswajanie gramatyki. Dobry program do nauki angielskiego za darmo to także „Trener słówek”. Jak sama nazwa wskazuje, to aplikacja do nauki słów w języku obcym, która ma różne poziomy i tematy. Ułatwia przygotowywanie się do egzaminów i mogą z niej korzystać posiadacz telefonów z systemem Android i iOS.

Aplikacja do nauki idiomów i mowy

Aplikacje do nauki języka angielskiego są bardzo zróżnicowane, więc każdy może wybrać program idealny dla siebie. Istnieją programy przeznaczone dla osób, które chcą poznać angielskie idiomy oraz takie, dzięki którym rozmawia się z innymi. Pierwsze rozwiązanie jest doskonałe dla tych, którzy znają już podstawy gramatyczne i wiedzą, jak się porozumieć w tym języku. „English idioms and phrases” to aplikacja darmowa, która umożliwia naukę związków frazeologicznych i powiedzeń. Mówi się, że najszybszą metodą na naukę języka angielskiego jest rozmowa. Pozwala na to m.in. „Busuu”. To aplikacja do nauki języka angielskiego będąca połączeniem kursów z pewnego rodzaju platformą społecznościową. Nasze umiejętności sprawdza osoba znająca dany język, która może wskazać błędy i dać cenne rady. Taką możliwość daje też inna darmowa aplikacja – „HelloTalk Learn Languages”, której użytkownicy nawiązują nowe znajomości.

Zobacz także: Pięć najlepszych aplikacji na studia

Ładowanie