02.04.2020
← Blog

Najdroższy telefon na świecie – jaki jest, ile kosztuje i jak wygląda?

Wbrew pozorom kwota, jaką musimy wydać na najnowszy model iPhone’a, nie jest wcale wysoka. Istnieją urządzenia, które wyceniono na… kilkadziesiąt milionów dolarów! Jak wygląda najdroższy telefon na świecie? Przedstawiamy listę kosmicznie drogich telefonów!


Diamenty, kamienie szlachetne, złoto – to tylko niektóre elementy, które zdobią najdroższe telefony komórkowe. Luksusowe dodatki do urządzeń sprawiają, że ich wartość wzrasta nawet do kilkudziesięciu milionów dolarów. Ile kosztuje najdroższy telefon na świecie?
 

Najdroższe telefony na świecie – ile kosztują?
 

Wydawałoby się, że najnowszy model Apple oraz składany Samsung to jedne z najdroższych telefonów na świecie. Nic bardziej mylnego! Ceny najdroższych smartfonów sięgają nawet… kilkudziesięciu milionów złotych! Za jaki telefon trzeba tyle zapłacić? Najdroższy telefon na świecie to Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond. Jest wart blisko 50 milionów dolarów, a wszystko przez 24-karatowe złoto, którym go pokryto. Falcon Supernova, czyli spersonalizowany iPhone 6, został wprowadzony na rynek w 2004 roku. Zdobi go duży kamień szlachetny – najdroższy model ma ten w kolorze różowym, a nieco tańsza wersja z niebieskim diamentem kosztuje około 48 milionów dolarów. Telefon wyposażono w ochronę antywłamaniową, co jeszcze bardziej wzmacnia jego pozycję w rankingu najdroższych telefonów. Jednym z właścicieli modelu Supernova jest Nita Ambani z Indii.

Nieco tańszy i skromniejszy smartfon to Black Diamond iPhone 5, który wyceniono na 15 milionów dolarów. Obudowę telefonu pokryto białymi i czarnymi diamentami. W ozdabianiu nie pominięto również logo Apple i klawisza Home. Kolejny telefon wart więcej niż milion dolarów to iPhone 4 Diamond Rose Edition stworzony przez Stuarta Hughesa. Urządzenie wyposażono w różowe złoto i diamenty, które zdobią przycisk Start i krawędzie telefonu. Ozdobione zostało też logo Apple, na którym umieszczono 53 diamenty, a środek przycisku przedniego zdobi 7,4-karatowa róża diamentowa.

Ponad milion złotych musielibyśmy zapłacić za Diamond Crypto od firmy Ancort. Obudowa urządzenia została udekorowana diamentami, w tym bardzo rzadkimi okazami w niebieskim kolorze. Kolejny telefon, który wyceniono na kilka milionów dolarów to Le Million od GoldVish. Pokryto go 18-karatowym białym złotem i ozdobiono diamentami o masie 20 karatów. Ponad milion dolarów zapłacilibyśmy też za Gresso Luxor Las Vegas Jackpot. Projektantka gadżetów, która stworzyła ten model smartfona, postanowiła wykonać jego tylny panel z drewna. Telefon zdobi 200-letnie afrykańskie drzewo, czarne diamenty i 180 gramów złota. Gresso Luxor wyróżnia nie tylko nietypowy zestaw materiałów, lecz także liczba urządzeń, jakie wyprodukowano, stworzono ich bowiem zaledwie trzy.

Zobacz także: Jak sprawdzić baterię w telefonie? Czym się kierować przy wyborze smartfona?

Telefony poniżej miliona dolarów

Najdroższe telefony komórkowe na świecie kosztują powyżej miliona dolarów, jednak w rankingu urządzeń o kosmicznej wartości warto wymienić również telefony poniżej tej kwoty. Do jednych z najdroższych smartfonów za mniej niż milion należy Vertu Signature Cobra, który kosztuje ponad 300 tysięcy dolarów. Ozdobiono go diamentami i szmaragdami, a dodatkowo – rubinami. Nie byłoby w tym nic nietypowego, gdyby nie fakt, że Vertu zdobi fioletowy wąż. Ten element sprawił, że fani drogich zabawek uznali ten model za jeden z najbrzydszych i najmniej wartych zakupu. Nieco bardziej klasyczny, choć również dość niestandardowy telefon komórkowy o wartości 300 tysięcy dolarów to Sony Ericsson Black Diamond. Oprócz nietuzinkowego kształtu wyróżnia go bardzo duża odporność na urazy i zarysowania. Zawdzięcza ją obudowie, którą wykonano z poliwęglanu. Największą jednak różnicą między tym a wcześniejszymi telefonami jest fakt, że urządzenia nie zdobią diamenty, złoto ani inne luksusowe dodatki. Diamenty pojawiły się natomiast w smartfonie iPhone Princess Plus, zaprojektowanym przez Petera Aloissona. Dookoła ekranu zamontowano 18-karatową, złotą obręcz, na której umieszczono kilkaset diamentów. Warto też wspomnieć o zmodyfikowanej Nokii Supreme, którą wyceniono na około 100 tysięcy funtów. Za wygląd tego modelu odpowiada Stuart Hughes, który zmodyfikował również iPhone 4. Urządzenie udekorowano diamentami i platyną, a następnie umieszczono w eleganckim, granitowym pudełku. Nieco mniej, bo ponad 50 tysięcy dolarów zapłacilibyśmy za Motorolę V220 Special Edition. Osobą odpowiedzialną za ten niestandardowy wygląd jest Peter Aloisson, czyli austriacki projektant komórek. Luksusowy telefon pokryto złotem i oklejono diamentami. Ozdoby pojawiły się nie tylko na obudowie urządzenia, lecz także na klawiaturze, którą zalano 18-karatowym złotem. Nie zmienia to jednak faktu, że model ma klapkę i dość przestarzały wygląd, przez co uznano go za jeden z najbrzydszych telefonów na świecie.

Zobacz także: Oferta na kartę z internetem w Virgin Mobile

Ładowanie