26.06.2018
← Blog

Jak sztuczna inteligencja zadba o relacje w naszych związkach?

66% mieszkańców Europy – Środkowo Wschodniej uważa, że smartfon pełni ważną rolę w ich życiu. Z kolei dla 55% z nich staje się ważnym narzędziem w budowaniu relacji . Próbę dbania o te relacje podejmie w niedalekiej przyszłości sztuczna inteligencja. W jaki sposób?

 

Prezes Virgin Mobile

Autor: Grażyna Piotrowska - Oliwa

 

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wybierasz się na spacer z żoną, partnerką lub nawet sam. W drodze widzisz bilbord z reklamą filmu, który właśnie wchodzi do kin, a który Ty chciałabyś obejrzeć ze swoją drugą połówką czy przyjacielem. Wyciągasz telefon i robisz zdjęcie bilbordu. Co się dzieje?

Twój telefon w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji rozpoznaje film przedstawiony na zdjęciu i przeszukuje kina w twojej okolicy, znajdując to, w którym właśnie jest on grany. Następnie sprawdza terminy i porównuje ceny. Posiadając te informacje łączy się z Twoim kalendarzem sprawdzając dostępne terminy. To samo robi z kalendarzem Twojej żony czy partnerki. Znajdując dogodny dla Was termin tworzy w nich rezerwację, jednocześnie dokonując rezerwacji biletu i wysyłając potwierdzenie na Twojego maila. Wasza randka jest, więc już umówiona.


A co z dziećmi, zapytasz!

AI wiedząc o tym, że dzieci potrzebują opieki wyśle zapytanie lub rezerwację do kalendarza opiekunce, babci czy dowolnej osobie, która zajmuje się dziećmi. Potwierdzenie przez nią terminu będzie oznaczać całościową akceptację i potwierdzenie waszego wspólnego wyjścia. Gdyby jednak okazało się, że w tym terminie nie może ona zaopiekować się dziećmi AI znajdzie dogodny termin. Dzięki temu macie szansę regularnie spędzać razem czas.

To tylko jeden z przykładów na to jak sztuczna inteligencja w połączeniu z technologią mobilną (smartfonami) będzie zmieniać nasze życie. Jednych to przeraża, drugich ekscytuje. Decyzja o tym jak wykorzystamy technologię zależy od nas. W końcu jesteśmy Homo sapiens.

Ładowanie