03.08.2016
← Blog

Odpowiedzialny biznes według Richarda Bransona

Ostatnio coraz częściej możecie słyszeć w mediach takie słowa, jak społeczna odpowiedzialność biznesu, zrównoważony rozwój czy CSR. Co o tym wszystkim myśli Richard Branson, założyciel grupy Virgin obejmującej ponad 400 firm?

Richard Branson o odpowiedzialności społecznej

 

- Odpowiedzialność społeczna służy biznesowi. Im więcej naszych przedsięwzięć jest robionych z myślą o szlachetnym celu, tym świat jest lepszy. Dobro procentuje i zwraca się z nawiązką firmom. Marki firm, które naprawdę są społecznie odpowiedzialne i robią pożyteczne rzeczy stają się silniejsze, ludzie się z nimi identyfikują, klienci tworzą więź, a biznes sam w sobie zmienia się na lepsze - mówi Richard Branson. Właśnie to jest jego motywacją do zmieniania świata biznesu na lepsze.

 

Zobacz także: Paweł Tkaczyk: Jak zarobić milion dolarów w Internecie – praktyczny poradnik

 

By rozwijać tę ideę, fundacja należąca do grupy Virgin - Virgin Unite zaangażowała się w działania The B Team – grupy łączącej globalnych liderów pracujących nad planem B dla biznesu, zgodnie z którym ludzie i środowisko naturalne są tak samo ważni jak zysk.

 

Jak można być odpowiedzialnym społecznie?

 

Podczas swojej ostatniej podróży do Afryki, Branson zdecydował o udzieleniu wsparcia lokalnym mieszkańcom pomagając im zainstalować baterie słoneczne na dachach domów pozbawionych elektryczności.

- Jeśli masz baterię słoneczną, masz prąd. Dzieci mogą czytać i uczyć się wieczorami. Możesz też wtedy podłączyć telefon, a mając telefon będziesz mógł któregoś dnia otworzyć swój biznes. Tego rodzaju rzeczy utrzymują się same, bez konieczności dopływu funduszy z instytucji charytatywnych  – komentuje Branson.

 

Zobacz także: Relacja z gali finałowej Virgin Mobile Academy

Ładowanie