11.09.2017
← Blog

Aplikacja do beatboxu dla dzieci

Human beatbox to technika rytmicznego tworzenia muzyki za pomocą ust. Można naśladować perkusję, bas, trąbki, skrecze gramofonu i wiele innych. Jak się go nauczyć i co można dzięki temu zyskać opisuje Patryk Matela – twórca projektu Beatbox Kids.

 

Czym jest aplikacja Beatbox?

 

Projekt Beatbox Kids to dzieło Patryka „TikTaka” Mateli, ubiegłorocznego zwycięzcy Virgin Mobile Academy. Beatbox Kids oferuje kreatywne materiały skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Poznając zabawne sposoby na ćwiczenie dykcji, dzieci mówią wyraźniej i świetnie się bawią. „To dobre narzędzie dla logopedów i nauczycieli muzyki, ponieważ beatbox to ćwiczenia dykcyjne i zajęcia muzyczne w jednym.” - przekonuje Patryk Matela.

Po finale Virgin Mobile Academy w 2016 roku Patryk Matela najpierw opublikował książkę “Co w paszczy piszczy?”, która na 30 ilustrowanych stronach w zabawny i zrozumiały sposób przedstawia dzieciakom podstawy beatboxu bez zbędnej teorii i żmudnych ćwiczeń. Autorką ilustracji jest żona Patryka – Anna Karolina Matela.

 

Jak pomaga aplikacja Beatbox?

 

Teraz projekt uzupełnia aplikacja mobilna Beatbox Kids. Zawiera video lekcje beatboxu, możliwość nagrywania swoich bitów oraz układanie dźwięków w rytmy. Można ją za darmo zainstalować na tabletach i smartfonach, na systemach Android i iOS, po polsku i angielsku. „Nie brońmy dzieci przed technologią, zamiast gier-zapychaczy mądrze wykorzystajmy tablet” - mówi twórca aplikacji.

Podczas zajęć beatboxowych dzieci uczą się poprawnie oddychać brzusznie. Już po miesiącu zajęć dziecko ma głębszy oddech, mocniejszy głos i silniejszą przeponę. Jak to ćwiczyć w domu? „Zdmuchiwać świeczki, przyklejać podmuchem kartkę do ściany, robić bańki mydlane” - zachęca na warsztatach Patryk Matela. Wielu logopedów jest zgodnych, że warsztaty beatbox dla dzieci wzmacniają artykulatory, czyli mięśnie odpowiedzialne za wyraźne mówienie, głównie język i usta. Dodatkowo, każde zajęcia w grupach, od ćwiczeń fizycznych, aż po zajęcia językowe czy muzyczne, to rozwój umiejętności społecznych dziecka.

W odróżnieniu od zakupu np. zestawu perkusyjnego za kilka tysięcy złotych, do beatboxu nie potrzeba nic oprócz ust, języka, płuc i chęci! Swoje rytmy można zabrać wszędzie, zdrowo rywalizować z kolegami i koleżankami z klasy. A jeśli nawet dziecko znudzi się zabawą, rodzice nie mają kłopotu z nietrafioną inwestycją.

Beatbox to kreatywna zabawa muzyczna, która na dłuższą metę ma znaczny wpływ na nasze dziecko. Nawet jeśli nie planujemy zostać mikrofonowymi mistrzami świata, warto spróbować kilku dźwięków i rytmów razem z dziećmi. Z wejściem w świat perkusji wokalnej pomoże projekt Beatbox Kids.

Zobacz także: Myślisz sobie - co to za piosenka - jest na to aplikacja!​

Ładowanie