07.11.2019
← Blog

Aplikacja „Pogoda”. Jaka jest najlepsza darmowa aplikacja pogodowa?

Darmowa aplikacja pogodowa to świetne rozwiązanie dla osób, które planują jednodniowy wyjazd lub wakacje. Smartfon z podręczną stacją meteorologiczną może mieć ciekawe dodatki, a do najpraktyczniejszych należy bez wątpienia funkcja „burza”. Jakie aplikacje burzowe i pogodowe warto zainstalować?

 

Aplikacja pogodowa – prywatna stacja meteorologiczna

Aplikacja pogoda to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują wakacje, wyjazd albo po prostu nie chcą zmoknąć w drodze do pracy. Dzięki nowoczesnym aplikacjom możemy nie tylko zaplanować wyjazd, lecz także wybrać strój odpowiedni do panujących warunków. Najlepsze aplikacje pogodowe mają różne dodatki, dzięki którym dowiemy się o wartości pyłów zawieszonych w powietrzu, ciśnieniu atmosferycznym, wilgotności względnej, punkcie rosy, prędkości wiatru, a nawet nadchodzącej burzy. Tego typu programy wykrywają naszą lokalizację automatycznie, więc niekorzystne warunki klimatyczne nigdy nas nie zaskoczą. Najlepsze aplikacje pogodowe oferują nie tylko prognozy dzienne i miesięczne, lecz także godzinowe. Dzięki temu wiemy, czy po południu powinniśmy się spodziewać pięknej pogody, czy dokuczliwego deszczu. Jedną z najpopularniejszych aplikacji jest AccuWeather, która oferuje prognozę na godziny, dni oraz najbliższe tygodnie. Jej twórcy chcieli stworzyć jak najdokładniejszą aplikację, która zaspokoi zarówno potrzeby podstawowe, jak i te bardziej zaawansowane. AccuWeather jest aktualizowana co minutę, a informacje o pogodzie są podawane z bardzo dużą dokładnością. Co więcej, ta prosta w obsłudze i bardzo rozbudowana aplikacja jest dostępna za darmo. Inna darmowa aplikacja pogody to The Weather Channel, która oferuje raporty pogodowe online. Dzięki niej brzydka pogoda nigdy nas nie zaskoczy. Aplikacja oferuje również alerty, które informują nas o ekstremalnych warunkach pogodowych. The Weather Channel można też tak zaprogramować, by był dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli wybierzemy ten program, nie zaskoczy nas nie tylko deszcz, lecz także burza lub wichura śnieżna.

Darmowe aplikacje pogodowe mogą mieć również płatne dodatki, tak jest w przypadku WeatherPro. Ten program podaje informacje o wietrze, wilgotności powietrza i wartości ciśnienia atmosferycznego. Z kolei WeatherPro w wersji płatnej to nie tylko brak reklam, lecz także dostęp do jednogodzinnych interwałów i dłuższego okresu. To nie jedyna świetna propozycja dla osób chcących zawsze kontrolować pogodę. Jedną z godnych uwagi polskich aplikacji pogodowych jest Meteo ICM, najbardziej zaawansowany program z dotychczas wspomnianych. Aplikacja Meteo, której dane udostępnia Uniwersytet Warszawski, podaje takie informacje jak: opady, temperatura, wiatr, zachmurzenie, a także czas wschodu i zachodu słońca. To jednak program, którego obsługi trzeba się nauczyć. Na szczęście twórcy stworzyli wskazówki, dzięki którym łatwo odczytamy wszystkie najważniejsze dane. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również MeteoEarth – w przeciwieństwie do poprzednich aplikacji umożliwia przeglądanie map w wersji 3D. Dzięki temu dowiemy się m.in., z której strony nadejdzie burza albo silne wiatry.

Zobacz także: Pięć najlepszych aplikacji na studia

Jakie aplikacje burzowe warto pobrać na swój telefon?

Aplikacja burzowa to bardzo dobre i bezpieczne rozwiązanie. Dzięki tego typu aplikacjom niekorzystne warunki pogodowe nie zaskoczą nas w trakcie podróży autem lub na spacerze po górach. Jedną z najpopularniejszych aplikacji na telefon jest Burzowo.info, która powiadamia nas o burzy w promieniu 20 km. Program zawiera legendę do wszystkich informacji widocznych na mapce, dzięki czemu użytkowanie go okazuje się proste i intuicyjne. Co więcej, Burzowo.info jest zintegrowana z Windy.com, więc uzyskujemy nie tylko dane na temat burzy, lecz także dotyczące temperatury, opadów deszczu oraz prędkości wiatru. Inna dobra aplikacja pogodowa to Storm Radar, która podaje podstawowe informacje pogodowe oraz kierunek przemieszczania się burzy. Dzięki takim aplikacjom wiemy, gdzie występuje dane zjawisko i jakim kierunku się przemieszcza.

Zobacz także: Ceny Internetu. Ile trzeba zapłacić za dostęp do Internetu mobilnego?

Ładowanie