17.08.2017
← Blog

Jak zabezpieczyć telefon na wakacyjny wyjazd?

Przed wyjazdem na wakacje warto zadbać o to, aby telefon komórkowy był odpowiednio zabezpieczony. Warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria i... aplikacje.

 

Telefon podczas urlopu to nie tylko źródło rozrywki i najświeższych wiadomości, ale też przydatne narzędzie. Nawigacja GPS i usługi pozwalające sprawdzić oceny knajpy są nieocenione w obcym mieście.

Utrata lub awaria tak kosztownego urządzenia podczas urlopu mogłaby się okazać bardzo bolesna. Warto już zawczasu zadbać o bezpieczeństwo naszego telefonu.

Etui ochronne

Telefony to urządzenia o skomplikowanej budowie, które bardzo łatwo uszkodzić. W przypadku wyjazdu wakacyjnego ryzyko, że telefon wyślizgnie się z ręki lub wpadnie do wody, jest znacznie większe, niż podczas pracy w biurze lub przebywania w domu.

Wybierając się na górską wspinaczkę, spływ kajakowy lub po prostu na plażę, warto zabezpieczyć odpowiednio telefon przed uszkodzeniem. Dla praktycznie każdego modelu telefonu można znaleźć dedykowane etui ochronne przed wodą. Uwaga na ziarenka piasku! Potrafią niezauważenie przedostać się pomiędzy smartfon i etui, co skutkuje zapchaniem wejściem na słuchawki lub ładowarki.

W sprzedaży znajdują się spory wybór case’ów. Zamiast kupować obudowę, która zapewni minimalną ochronę, lepiej zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia, które doskonale sprawdzą się podczas urlopowego wypadu.

Folia lub szkło na ekran

Etui i case'y mogą ochronić obudowę telefonu przed zarysowaniem, ale to wyświetlacz stanowi element najbardziej podatny na uszkodzenia. Panele LCD i AMOLED w smartfonach chroni zwykle warstwa szkła lub tworzywa sztucznego, ale łatwo ją uszkodzić.

Przed wyjazdem na wakacje warto dokupić folię lub szkło ochronne nakładane na telefon. Taka dodatkowa warstwa ochronna nie kosztuje wiele, a może oszczędzić użytkownikowi nerwów. I pieniędzy, związanych z zakupem nowego wyświetlacza.

Klienci Virgin Mobile, którzy chcieliby wyposażyć się w takie akcesorium, mogą skorzystać ze zniżki na etui, szkło lub folię ochronną na smartfona u partnerów w ramach programu Virgin OKazje.

Zobacz także: Smartfony – jakie niespodzianki szykują operatorzy?

Powerbank

Podczas wyjazdów wakacyjnych może się okazać, że telefon rozładuje się przed końcem dnia. W słoneczny dzień ekran wykorzystuje znacznie więcej energii. Jeśli w dodatku telefon będzie wykorzystywany do robienia zdjęć i słuchania muzyki, to może odmówić posłuszeństwa nawet w ciągu kilku godzin.

„Cegła” w czasie urlopu zamiast smartfona może skutecznie popsuć popołudnie. Na szczęście można temu skutecznie zaradzić Wystarczy zabrać ze sobą na urlop tzw. bank energii. Przenośne akumulatory mają różne gabaryty i pojemności. Wybierajmy taki , który pozwoli naładować jedno urządzenie kilkukrotnie i jednocześnie zmieści się w kieszeni lub małej torebce.

Namierzanie zgubionego lub skradzionego telefonu

Niezbyt roztropne jest zostawianie telefonu w plecaku przy leżaku przed udaniem się do wody - niezależnie czy wypoczywamy nad jeziorem, nad morzem czy przy basenie. Telefon może okazać się łakomym kąskiem dla złodzieja. Skutecznym rozwiązaniem jest wyposażenie się w wodoodporne etui z paskiem, które można zawiesić na szyi.

Co w przypadku, gdy i to nie pomoże? Na szczęście kradzież to nie jest jeszcze koniec świata. System Android i iOS oferują wbudowane narzędzia, które pozwalają namierzyć utracone urządzenie na mapie, jeśli tylko jest nadal włączone i ma połączenie z internetem.

Narzędzia takie jak Find My iPhone w przypadku telefonu Apple i Menedżer Urządzeń w przypadku smartfonów z Androidem warto zresztą skonfigurować nie tylko z myślą o wakacjach!

Czytaj także: Mobilna telewizja na wakacje - przegląd aplikacji VOD

Ładowanie