17.07.2018
← Blog

Telefon na kartę. Dlaczego go wybieramy?

Telefon na kartę dla niektórych obciach, a dla niektórych bardzo świadomy wybór. Decyzje o zakupie telefonu w modelu pre-paid są odmienne od tego, co większość z nas sądzi. Sprawdziliśmy, więc co decyduje o wyborze telefonu na kartę.

Telefon na kartę  a łatwa zmiana operatora i kontrola wydatków

 

  • Tylko 2% klientów deklaruje, że z telefonu na kartę korzysta po to, aby łatwo zmieniać operatora.
  • Jak się okazuje użytkownicy telefonów na kartę wybierają je, bo są przekonani, że daje im to swobodę w zarządzaniu swoimi rachunkami
  • Aż 47% osób przyznaje, że korzysta z telefonów na kartę prowadząc biznes.

 

Powyższe dane pochodzące z badania ankietowego przeprowadzonego przez Virgin Mobile Polska pokazują, że korzystanie z telefonu na doładowania jest całkiem normalne i nie dotyczy to głównie osób młodych. Z pre-paida korzystają różne grupy wiekowe, a ich motywacje do korzystania z takiej oferty są bardzo różne. Niektórych motywują finanse – ładują telefon, kiedy chcą. Innym oferta na kartę pozwala na psychiczny spokój, bo z założenia nie lubią się związywać umowami. Nieprawdą jest też to, że wybierając telefon na kartę ludzie chcą mieć możliwość szybkiej zmiany operatora. Tylko 2% osób deklaruje, że z telefonu na kartę korzysta po to, aby łatwo zmieniać operatora.

 

Telefon na karte

Pokazuje to, że czasy, w których najważniejsza dla konsumenta była możliwość zmiany operatora już dawno minęły. Klienci są w stanie związać się na dłużej z operatorem pod warunkiem, że oferta będzie do nich dopasowana. Częściej zwracają uwagę też na dodatkowe bonusy. Niezmiennie od lat najważniejszym atutem jest to, jaki smartfon będzie mógł on otrzymać korzystając z danej oferty operatora.

Telefon na kartę dla biznesu

Okazuje się, że telefon na kartę bez abonamentu jest też wykorzystywany w biznesie. Aż 47% ankietowanych odpowiedziało, że wykorzystuje pre-paida w swoim biznesie na stałe, a 3% robi to czasami. Takie rozwiązanie dobre jest dla osób prowadzących działalność sezonową, jak np. zbiory owoców, gdzie potrzebują kontaktu z kierowcami dowożącymi ich produkty do przetwórni czy np. w młodych firmach, gdzie nie istnieje jeszcze, aż tak duża potrzeba kontaktu z wieloma podmiotami. Co ważne doładowując telefony na kartę można również otrzymać fakturę, co dla przedsiębiorcy jest bardzo ważne. Nie musi on, więc koniecznie korzystać z oferty w abonamencie i rejestrować jej na firmę, aby otrzymać wspomnianą fakturę.

 

Telefon na kartę w biznesie

 

Wbrew wielu opiniom telefon na kartę ma przed sobą jeszcze długą przyszłość. Być może model w którym funkcjonuje przejdzie do czegoś w rodzaju subskrypcji. Nie będzie to z pewnością tradycyjna subskrypcja, bo ta raczej zarezerwowana jest dla osób podpisujących umowy nie tylko na telefon, ale również na internet czy inne usługi. Z uwagi na fakt, że rynek jest bardzo konkurencyjny niedługo usługi dodatkowe, które obecne są w ofertach abonamentowych będę dostępne również w ofertach pre-paid’a. - Przemysław Perz, Senior Product Manager, Virgin Mobile

 

Tymczasem warto skorzystać z obecnych ofert i dobrać je do swoich potrzeb, tak aby spełniały nasze oczekiwania. Warto też spojrzeć na ofertę Virgin Mobile Gigadaje, która jest bardzo atrakcyjna na rynku pre-paid.

 

Ładowanie