21.05.2018
← Blog

Jaki telefon dla seniora?

Jaki powinien być telefon komórkowy dla seniora? Jaką powinien mieć wielkość, oprogramowanie, funkcje, markę? Podpowiadamy, jak wybrać telefon dla starszej osoby.

Nie istnieje coś takiego, jak obiektywnie najlepszy telefon dla seniora. Kupując telefon dla bliskich, trzeba pamiętać o ich potrzebach i przyzwyczajeniach. I pamiętać o tym, że osoby starsze mogą oczekiwać od telefonu czegoś zupełnie innego, niż ludzie młodzi przyzwyczajeni do bycia cały czas online.

Smartfon dla seniora - czy to dobry pomysł?

Smartfony z dużymi, kolorowymi wyświetlaczami mogą się okazać najlepszymi przyjaciółmi starszych osób lub nie. Wszystko zależy od tego, jaką chęć do korzystania z nowych technologii taka osoba ma. Jeśli senior lubi poznawać i korzystać z nowych rzeczy to smartfon, o którym mówimy zapewni mu wygodny dostęp do najświeższych wiadomości, informacji o pogodzie i rozkładów komunikacji miejskiej.

Dzięki komunikatorom internetowym starsi ludzie będą mogli w prosty sposób nawiązać połączenie wideo ze swoimi bliskimi na całym świecie, nie ruszając się z domu. Smartfon pozwoli też odbierać wiadomości multimedialne, w tym filmy i zdjęcia. Nie wszyscy starsi ludzie będą mieli jednak chęć uczyć się obsługi nowego typu urządzenia elektronicznego. Telefon dotykowy dla seniora może okazać się problematyczny w obsłudze, jak również konieczność codziennego ładowania.

Zwykły telefon komórkowy dla seniora

W wielu przypadkach znacznie lepiej może sprawdzić się klasyczny telefon, tzw. feature phone. Dzięki fizycznym przyciskom jego obsługa będzie znacznie łatwiejsza. Wybierając telefon dla osoby starszej, można przemyśleć zakup modelu z klapką.

Starsze osoby mogą bać się korzystać ze smartfona z dotykowym ekranem, by go przez nieuwagę nie zniszczyć. Zwykłe telefony z zasady są tańsze i mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne od smartfonów. Klapka dodatkowo chroni newralgiczny ekran.

Wiele starszych osób ma już swoje ugruntowane preferencje, jeśli chodzi o telefony komórkowe. Przed zakupem warto sprawdzić, czy są jakieś marki, takie jak np. silna w Polsce swego czasu Nokia, które przyszły posiadacz telefonu darzy np. sentymentem

Telefony dedykowane seniorom

Sporo producentów ma w swojej ofercie smartfony i telefony, które były od początku projektowane z myślą o starszych osobach i np. emerytach. Urządzenia tego typu mają w swojej ofercie takie firmy jak Overmax, Maxcom, MyPhone i Kruger&Matz.

Najlepsze telefony dedykowane seniorom i emerytom cechują się małymi ekranami, wytrzymałymi obudowami, pojemnymi akumulatorami i dużymi przyciskami numerycznymi. Często w zestawie można znaleźć też specjalną stację dokującą.

Oferta dla seniorów

Wybranie odpowiedniego urządzenia to połowa sukcesu. Trzeba dokupić jeszcze kartę SIM. Dobrym rozwiązaniem będą usługi w modelu no-limits, które pozwolą posiadaczowi telefonu kontaktować się z bliskimi bez obaw o wysoki rachunek. Już 25 zł wystarczy, aby nie mieć takich obaw. Ważne, jednak by oferta dla seniora nie była zbyt skomplikowana i nie wymagała od użytkownika zbyt wielu czynności. Warto tylko przed przekazaniem telefonu zadbać o konfigurację odnawialnego pakietu.

Można przemyśleć dokupienie dodatkowego numeru dla seniora w ramach oferty rodzinnej, co pozwoli obniżyć miesięczny koszt usług telekomunikacyjnych w gospodarstwie domowym.

W Virgin Mobile skorzystasz z wszystkich tych możliwości.

 

Zobacz także: Co to są SMS-y premium? Jak ich używać!

Ładowanie