11.09.2019
← Blog

Szukasz telefonu Samsung z dobrym aparatem? Zobacz, czym się różnią

Aparat to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia smartfona. Telefon z dobrym aparatem przydaje się nie tylko na wakacjach, ale też na rodzinnych przyjęciach czy podczas spotkań ze znajomymi. Najlepsze aparaty w telefonach robią wyraźne zdjęcia bez względu na oświetlenie oraz po przybliżeniu obiektu nawet z dalekiej odległości.

 

Smartfon z dobrym aparatem powinien mieć jasny obiektyw, dobrej jakości lampę i funkcję optycznej stabilizacji obrazu. Podczas wyboru powinniśmy też zwrócić uwagę na liczbę pikseli, z których składa się matryca, tryb zdjęć nocnych i HDR oraz mechanizm pomiaru ostrości. Większe możliwości dają urządzenia z dodatkowymi obiektywami, np. telefon z aparatem szerokokątnym.

Jaki telefon z dobrym aparatem wybrać? Smartfon Samsung Galaxy S10+

Dobry aparat w telefonie Samsung znajdziemy np. w modelu Galaxy S10+. Jest to urządzenie, które może dostarczyć dobrej zabawy entuzjastom mobilnej fotografii. Ma zestaw trzech obiektywów (16 Mpix + 12 Mpix + 12 Mpix) i dwa moduły przednie o konfiguracji 10 Mpix + 8 Mpix przeznaczone do zdjęć typu selfie. Dzięki nim fotografie mają rzeczywiste i dobrze nasycone kolory oraz odpowiedni balans bieli. Wszystko to sprawia, że bez względu na oświetlenie obiekt uwieczniony na zdjęciu nie różni się od tego w rzeczywistości. Koreański producent zadbał również o to, aby telefon z aparatem był wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Na uwagę zasługuje też duża szczegółowość i ostrość fotek wykonywanych z wykorzystaniem zoomu. Dodatkową zaletą jest możliwość filmowania materiałów wideo w jakości 4K (z wysoką rozdzielczością 4 tysięcy pikseli w poziomie). Poza tym, że jest to smartfon z bardzo dobrym aparatem, urządzenie jest również wyposażone w wodoszczelną obudowę i baterię, którą możemy ładować bezprzewodowo.

Zobacz także: Wyszukiwanie obrazem na urządzeniach w systemach Android i Iphone

Telefon z dwoma aparatami ‒ Samsung Galaxy Note 9

Innym przykładem telefonu z dobrym aparatem jest model Samsung Galaxy Note 9. W tym urządzeniu znajdziemy podwójną przysłonę f/1.5 i f/2.4. Pierwsza okaże się niezbędna podczas zdjęć w nocy, druga natomiast sprawdzi się w jasnej, dziennej scenerii. Galaxy Note 9 różni się od poprzedniego smartfona m.in. tym, że ma podwójny aparat główny (12 Mpix) z dwukrotnym zoomem optycznym. Optyczna stabilizacja obrazu jest w przypadku tego modelu podwójna, dzięki czemu nasze mobilne zdjęcia są wyraźne nawet wtedy, gdy podczas ich wykonywania poruszymy ręką. Jest to też telefon z aparatem szerokokątnym, umożliwiającym fotografowanie obiektów z bliska i z daleka.

Zobacz także: Jak przywrócić skasowane zdjęcia na smartfonie? To już nie problem!

Tani smartfon z dobrym aparatem ‒ Samsung Galaxy A50

Jeżeli interesuje nas telefon z dobrym aparatem do 1500 zł, powinniśmy rozważyć model Samsung Galaxy A50. Urządzenie jest zasilane solidnym akumulatorem, dzięki czemu bateria nie powinna rozładować się przez cały dzień, nawet gdy będziemy intensywnie użytkować telefon. O wygodzie robienia zdjęć decyduje też ekran OLED o przekątnej 6,4” i rozdzielczości 2340 × 1080 px, dzięki czemu nasze zdjęcia mają nasycone barwy. Urządzenie to jest dowodem na to, że można wypuścić na rynek tani smartfon z dobrym aparatem. Do naszego użytku oddano układ trzech aparatów tylnych (25 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix) oraz jeden przedni o rozdzielczości 25 Mpix. Każdy z obiektywów automatycznie przystosowuje się do bardzo jasnego lub słabego oświetlenia.

Samsung Galaxy S9, czyli telefon z dobrym aparatem pojedynczym

Model Galaxy S9 wyposażony jest w pojedynczy aparat z matrycą Super Speed Dual Pixel. Dzięki tej technologii możemy np. zachować bardzo szybką serię zdjęć. Oprogramowanie potrafi samodzielnie wybrać jedną klatkę najlepszej jakości lub wykorzystać dane z kilku zdjęć, by utworzyć z nich jedno wynikowe. W modelu Galaxy S9 zaskoczy nas także zmienna przysłona, która automatycznie zwęża się lub rozszerza w zależności od tego, w jakim świetle wykonujemy zdjęcie.

Zobacz także: Richard Branson – twórca Virgin Mobile i wizjoner-rekordzista

Ładowanie